4 квітня у Запоріжжі розпочалася Третя козацька міжнародна воєнно-істрична конференція з визнання масових вбивств українців на Кубані російською більшовицькою владою у двадцятих-тридцятих роках двадцятого століття геноцидом проти народу.

На підтримку державних Доктрин інформаційної безпеки та Стратегії національно-патріотичного виховання молоді в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося перше пленарне засідання. Організаторами та учасниками важливого заходу виступили Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, старшина Міжнародного Конгресу Українського козацтва, Гетьманська шляхетська академія імені князя Дмитра Вишневецького (Байди), Координаційна рада з питань розвитку козацтва при ЗОДА, активну участь прийняли колеги і друзі з Запорізького національного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Мелітопольського профтехцентру, студенти Мелітопольського училища культури, СШ 77, Запорізьких Січового колегіуму та Козацького ліцею, козаків Січеславщини, Одещини, Миколаївщини, Київщини.

У програмі зум міжнародну конференцію підтримали шановні колеги з Міністерств оборони (Оксана Скляр), освіти і науки (Олена Максимова), молоді і спорту (Аліна Грушина) України, на заході виступили представники Запорізької міської ради, старшина Вознесенівської райадміністрації, учасники АТО, Пологівського, імені Петра Сагайдачного козацьких полків, Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, Міжнародної федерації “Спас”. Після виконання державного гімну України та молебню, який провів козацький звичаєвий священник ПЦУ Руху Опору отець Василь (Терно), на початку заходу урочисто зачитаний лист заступника міністра освіти і науки України Дмитра Завгороднього на підтримку заходу. З доповіддю виступив, ведучий зборів, голова Міжнародного Конгресу Українського козацтва, науковець, автор книг, воєнний історик, очільник козацького Руху Опору Дмитро Сухінін (Гора).

З вітальним словом на конференції виступив ректор ТДАТУ, професор Сергій Кюрчев. У своїй доповіді він зробив акценти на знищенні Запорізької Січі за наказом російської імператриці Катерини ІІ та утворенні Чорноморського козацького війська, яке згодом було переміщено на Кубань. Була порушена тема і геноциду української нації, складовою якого був Голодомор 1932-1933 років.

«На жаль ми бачимо , що і сьогодні відбувається геноцид українського народу з боку рф. Ми особисто відчули, що таке руський мир, коли закриваються українські заклади освіти, знищується українська культура та можуть вбити будь-кого, хто вважає себе українцем. Тому вважаю, що проведення Міжнародної козацької воєнно-історичної конференції, присвяченій знищенню українців на Кубані та взагалі геноциду українського народу з боку росії є на сьогодні в умовах повномасштабної агресії рф не тільки своєчасним і важливим заходом, а й сприяє підвищенню національно-патріотичного виховання молоді та є внеском у нашу Перемогу у боротьбі за Незалежність та суверенітет України!» – наголосив Сергій Кюрчев.

Взяв участь у конференції і перший проректор ТДАТУ Олександр Ломейко. Він зазначив, що Університет давно співпрацює з Міжнародним конгресом українського козацтва. За цей час в університеті було зроблено чимало: створено студентський козачій курінь, музей, проведено ряд заходів.

Студентам і школярам, ветеранам російсько-української війни, козакам і старшині сподобалися виступи досвідчених і сміливих фахівців і берегинь, волонтерів, студентів:

-першого отамана Запорозького козацтва з часіі відновлення незаоежності України Володимира Мельника, в. о. ректора Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Фалько, голова КРК ЗОДА Костянтин Рижов, відомий краєзнавець Іван Панченко, письменник і журналіст, перший заступник голови Українського козацького Руху інформаційного Спротиву російським агресорам і окупантам Валентин Терлецький, начальник відділу ЗОУНБ, талановита Тетяна Палівода, відомий і шанований політичний і громадський діяч Польщі Ярослав Слома, ветеран державної служби Словаччини Маріо Ленарт, професор Маскінгумського університету зі штату Огайо, США, Річард Арнольд передав цікаву і глибоку за темою доповідь, вітання отримали від колеги і друга України, колишнього воєнного аташе ЄС в Україні Альгірдаса Норкуса, старійшини нащадків Задунайської Січі, полковника прикордрнної варти Румунії у відставці Дмитра Черненка, заслуженого режисера України, автора всесвітньовідомого документального фільму про масові вбивства та репресій українців на Кубані більшовиками Валентина Сперкача.

Заступник модератора, козацький старшина, культуролог Василь Волков, який вже втретє професійно виконує свої обов’язки поінформував громаду про участь у програмі зум до 120 учасників з десяти країн світу та розповсюдив інформацію по сайтах групах і сторінках ФБ.

Учасники конференції прийняли Рішення суворо засудивши воєнно-терористичну агресію рф проти України двадцять першого століття, як продовження багатосотлітньої війни проти державності, влади, культури, мови, звичаїв і козацьких українських традицій вільного демократмчного життя, була підкреслена необхідність надання суворої оцінки злочинних дій російської більшовицької та сучасної диктаторської влади країни агресорки.

Шановні учасники щиро подякували Дмитру Сухініну, Сергію Кюрчеву та Ользі Волковій (керівнику бібліотеки) за високопрофесійне проведення актуального заходу. Також голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва Дмитро Сухінін урочисто вручив керівнику КРК ЗОДА Костянтину Рижову ветерану Руху Опору медаль “За незламність духу у російсько-українській війні” за сміливість в боротьбі з московським ворогом та Почесні Універсали всім учасникам та організаторам перших зборів конференції.

Голодомор на Кубані