Задля задоволення потреб здобувачів вищої освіти в належному методичному забезпеченні самостійної роботи доц. Болтянською Н.І. було розроблено навчальний посібник для самостійної роботи з дисципліни «Проектування та монтаж техніки агропромислового виробРисунок3ництва», призначений для здобувачів ступеня вищої освіти «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія»

Стрімкий розвиток сучасного інформаційного суспільства – природний процес, який вимагає інноваційних рішень у різних сферах, у тому числі в освіті. Потреби та можливості сучасних здобувачів вищої освіти змінюються разом із технологічними нововведеннями. Такі інструменти, як електронні ресурси, мультимедійні засоби та інтернет-технології, сприймаються, з одного боку, як елемент традиційного навчання, а з іншого – носять інноваційний характер. У зв’язку з цим виникає потреба в перегляді організації навчального процесу та перерозподілі завдань, що вирішуються студентами на заняттях і самостійно.

Кількість аудиторних годин у вишах постійно зменшується, а викладачі змушені збільшувати навантаження студентів за рахунок самостійної та індивідуальної роботи. Розглядаючи самостійну роботу під час опанування навчальним матеріалом як одну із форм активної навчально-пізнавальної діяльності, слід мати на увазі інтеграцію специфічної діяльності викладача і студента. Саме поняття самостійної роботи студента тривалий час співвідносилось з організуючою роллю викладача. Під час вирішення завдань відбору навчального матеріалу важливий не лише його обсяг, який виноситься на самостійне опрацювання, а й методичне забезпечення організації самостійної роботи.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська