Основною метою науково-дослідної практики є розширення і закріплення професійних знань, їх систематизація, формування у студентів навичок ведення самостійної наукової роботи, планування досліджень та експериментів.

.В зв’язку з початком повномасштабної агресії РФ проти України та згідно наказу № 53-ОД від 25.05.2022 п.4 “Про перенесення відпрацювання окремих освітніх компонентів другого семестру 2021-2022 н.р. на 2022-2023 н.р.” науково-дослідна практика студентів групи 11 МБГМ була перенесена та проводилась з у термін з 19.09.2022 по 13.11.2022. Наказом було визначено змішану форму проведення практики на базі Науково-дослідний інститут агротехнологій та екології ТДАТУ. Кожен зі здобувачів вищої освіти був закріплений за однією з наукових лабораторій: переробки молока, переробки зерна та виробництва хлібобулочних виробів, холодильного устаткування.
Науково-дослідну практику проходили студенти: 11 МБ ГМ групи в кількості 26 здобувачів вищої освіти, 23 листопада 2023 року було проведено атестацію студентів, які пройшли науково-дослідну практику.
За результатами атестації, успішність складає 100%, якість знань 76%
Позитивні сторони проходження науково-дослідної практики:
• Достатня кількість часу, що була запланована відповідно до графіку навчання та навантаження викладачів надала змогу детально розглянути та закріпити послідовність та номенклатуру машин по технологіях переробки різних продуктів харчування, принципи проектування технологічних ліній.
• Проходження науково-дослідної практики сприяло формуванню світогляду здобувачів вищої освіти в напрямку можливих вдосконалень та модернізації існуючого на переробних підприємствах технологічного обладнання.
• Проведення науково-дослідної практики дозволило закріпити знання, отримані при опануванні матеріалів дисципліни “Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності”, зокрема: визначати сталі та змінні фактори процесу, планувати проведення експериментальних досліджень, виключення грубих похибок дослідів, знаходження емпіричних формул, що описують залежності між змінними параметрами та цільовими функціями, практикувати написання формули патенту на корисну модель.

                                                                                                                                                                        Кирило САМОЙЧУК

д.т.н., професор кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика