Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development).

Історія цього свята бере свій початок з 1999 року, коли  в Будапешті проходила Всесвітня наукова конференція під патронажем Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Делегати конференції виступили з пропозицією заснувати подібне свято. На їхню думку, це могло б допомогти зміцнити зв’язки між громадськістю і наукою в рішенні проблем планетарного масштабу.

У глобальному масштабі День науки був вперше відзначений 10 листопада 2002 року і з тих пір широко відзначається у всьому світі і супроводжується проведенням заходів, що популяризують науку. ЮНЕСКО щорічно проводить велику роботу з урядовими організаціями, науковими та навчальними колективами, населенням щодо поширення знань про значення Всесвітнього дня науки.

Цього року тема «Наука на службі суспільства в боротьбі з пандемією» стала головною темою дня науки.

Це дуже важливе свято, воно нагадує нам не лише про важливість науки як такої, а й про те, що її розвиток – це справа не  якоїсь однієї держави, а глобальний рух людства до прогресу та процвітання. Науковців і освітян єднає розуміння необхідності спрямовувати свої зусилля на поглиблення наукових досліджень, інтеграцію науки і освіти, формування інтелектуально орієнтованої економіки, утвердження авторитету України серед провідних країн світової спільноти.

Колектив кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика вітає своїх колег зі святом  та бажає успіхів і наснаги в продовженні наукових звершень, міцного здоров’я, сімейного затишку, достатку та довгих років життя! Натхнення для процвітання нашої спільної справи!

Кирило САМОЙЧУК

д.т.н. кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика