Нові умови господарювання ставлять нові завдання до підготовки сучасних фахівців. Випускники закладів вищої освіти мають вільно орієнтуватися в бізнес-середовищі та своєчасно реагувати на поточні вимоги ринку. В практичній діяльності їм знадобляться такі якості, як гнучкість та своєчасність прийняття рішень, вміння складати плани роботи, адаптовані до поточних умов, здатність відстоювати свою думку та доносити її до партнерів та опонентів. Цьому можна навчитися, беручи участь у студентських науково-практичних заходах, метою яких є моделювання господарських завдань та розробка різних підходів до їх вирішення. В сучасних умовах реформування вищої освіти відповідно до вимог Болонського процесу актуальною проблемою є підвищення ролі якості професійної підготовки майбутніх фахівців. Важливим аспектом при цьому є професійно-творча активність студентів, оскільки саме вона розглядається як особлива форма самовираження майбутнього фахівця. Розвиток творчого підходу у вирішенні професійних завдань має відбутися з активізацією наукової діяльності студентів.

Велика увага на кафедрі ТСС АПК приділяється науковій роботі здобувачів вищої освіти та висвітлення результатів своєї діяльності як на всеукраїнських науково-практичних конференціях, так і на міжнародних. Учасники наукових гуртків кафедри Авраменко І., Вуколов В., Латоша В., Заволокін Д., Заболоцкий О., Атаманова Ф., Бурдін В., Димченко Д., Заставський О., Конюшин О., Курашкин О., Минько Є., Фурдак Т. та Михальчук М.  взяли активну участь в Міжнародній науковій конференції «Перспективная техника и технологии в АПК», яка проходила на базі Білоруського державного аграрного технічного університету. За результатами роботи конференції було сформовано Програму конференції та видано Збірник матеріалів конференції.

Участь у такого роду заходах є дуже корисною для нового покоління науковців, оскільки вона дає змогу розширити власний кругозір, отримати нові знання, взяти участь у дискусіях. Атмосфера наукового обговорення сприяє активізації подальшої наукової роботи, співпраці між юними науковцями, які зазвичай належать до різних правових напрямів та наукових шкіл і представляють різні заклади вищої освіти, навіть різні держави.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська