24-26 травня 2023 року у м. Єлгава (Латвія) пройшла 22-га Міжнародна наукова конференція «Інженерні розробки для розвитку сільських районів» (22 International Scientific Conference: Engineering For Rural Development). Організаторами наукової конференції виступили Латвійський університет наук про життя та технологій, Факультет Інженерії (Latvia University of Life Sciences and Technologies, Faculty of Engineering) та Латвійська академія сільськогосподарських та лісових наук (Latvian Academy of Agricultural and Forestry Sciences).
В цьому році оргкомітет конференції на знак засудження російського вторгнення в Україну відхилив доповіді російських і білоруських науковців.
Найбільш актуальними темами конференції були: Сільськогосподарська техніка, Тваринництво, Відновлювана та звичайна енергетика, Викиди ПГ та управління відходами, Агроінженерні технології та механізми, Системи управління, Матеріалознавство, Транспорт і логістика, Паливо і технічні рідини, Конструювання та моделювання, Прикладні ICT в техніці, Інженерна освіта, Інженерна економіка та інші інженерно-технологічні дослідження.
Традиційно, як і на протязі останніх років, активну участь в роботі конференції приймали науковці з аграрних та технічних ЗВО України. З нашого університету, напрацювання за останній рік у галузі ефективного використання сільськогосподарської техніки та перспективних методів роботи також були активно представлені на засіданні відповідних секцій. Зокрема, на конференції зі своїми доповідями прийняли участь науковці кафедри ЕТСМ: професор, член-кор. НААН України Надикто В.Т.професор, член-кор. НААН України Кюрчев В.М. професор, д.т.н. Кувачов В.П., ст.викл., к.т.н. Ігнатьєв Є.І.

Ст. викладач кафедри ЕТСМ Євген Ігнатьєв