17 травня 2023 року відбулось спільне засідання кафедр «Експлуатація та технічний сервіс машин» та «Мехатронні системи тракторів та сільськогосподарських машин». Планове питання, яке ставилось на розгляд зібрання – це обговорення освітньо-професійних програм «Агроінженерія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія».

Процедури моніторингу і періодичного перегляду освітніх програм регламентується «Положенням про систему внутрішнього забезпечення якості в ТДАТУ». Освітня програма може оновлюватися частково в частині всіх компонентів, крім місії (цілей), компетентностей і програмних результатів навчання, визначених стандартом вищої освіти.

З цього приводу виступили гаранти ОПП к.т.н., доцент Шокарев О. М. та д.т.н., професор Кувачов В. П. з презентацією проєктів оновлених освітньо-професійних програм «Агроінженерія» СВО «Бакалавр» та «Магістр», відповідно. Олександр Шокарев детально зупинився на змінах, які були внесені в проєкт ОПП 2023 року, відповідно до оновленого Положення про освітні програми (наказ №10-ОД від 1.03.2023 р.) та пропозицій стейкхолдерів стосовно розширення переліку вибіркових компонент, які будуть доповнювати компетентності майбутнього агроінженера знаннями та вміннями з енергозбереження, пально-мастильних та експлуатаційних матеріалів тощо.

Володимир Кувачов по освітньо-професійній програмі магістерського рівня вищої освіти активував увагу членів кафедр на додаванні до фахових компетентностей та результатів навчання, які затверджені стандартом вищої освіти спеціальності, ще і визначених закладом вищої освіти. Це дозволить додати індивідуальності ОПП з отриманням по закінченню навчання фахівця з більш значним переліком важливих компетенцій.

Всі присутні підтвердили, що ОПП бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти 2023 року дозволяють досягти результатів навчання, визначених відповідним Стандартом вищої освіти спеціальності, та відповідають діючим Положенням ТДАТУ. Проєкти ОПП рекомендовано до розгляду методичною комісією механіко-технологічного факультету.

Доцент кафедри ЕТСМ Борис Болтянський