За українським зразком, «дуальна форма здобуття освіти» – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору про здійснення навчання за дуальною формою здобуття освіти.

Тобто це той випадок, коли в підготовці молодих фахівців бере участь і навчальний заклад, і підприємство (установа, організація). Сутність такої системи полягає у тісній взаємодії підприємства та навчальних закладів на основі соціального партнерства, де обидві сторони є рівноправними партнерами, які розробляють та координують навчальний процес, здійснюють контроль за його результатами. Саме у цьому і полягає дуальність – обов’язкове доповнення та удосконалення здобутих теоретичних знань практичним досвідом їх реалізації. Дуальна освіта є ефективною формою навчання для прикладних спеціальностей, пов’язаних із виробництвом.

2 грудня 2021 року на кафедрі «Технічний сервіс та системи а АПК» пройшла атестація здобувачів вищої освіти, які навчаються за дуальною формою навчання. На заході були присутні здобувачі вищої освіти, куратори  дуального навчання від кафедри та запрошений завідувач виробничої практики Якунічев Ю.О. З вступним словом виступив в.о. завідувача   кафедри ТСС АПК проф. Скляр О.Г., який звернув увагу на важливість належної організації дуального навчання і наголосив на тім, що великий бізнес вже давно гостро відчуває дефіцит молодих фахівців технічних спеціальностей і відмічає невідповідність рівня їхньої підготовки вимогам ринку. Крім того, за деякими дефіцитними спеціальностями відбувається ще й критичне зменшення наповнюваності груп через зниження престижності таких професій. Всі роботодавці погоджуються, що здобувачі мають отримувати ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички ще під час навчання у закладі освіти. Вони також зазначають, що хотіли б мати можливість впливу на зміст освітніх програм і не лише у частині варіативної складової.

Здобувачі вищої освіти привезли з підприємств заповнені атестаційні листи, підготували презентації та розповіли про виробничий напрямок підприємств де вони працюють, та види робіт, які виконують. Доповіді були обговорені та зроблені відповідні висновки. Всі здобувачі були атестовані.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська