Науковою роботою систематично займається значна частина студентів. Найбільш масовою і розповсюдженою формою науково-дослідної роботи студентів є студентські наукові гуртки.

Наукові гуртки створюються при кафедрах як для студентів молодших курсів, так і для магістрів. Це перший етап, початкова форма оволодіння майбутніми фахівцями навичками наукового дослідження. Робота у гуртках забезпечує необхідне поєднання масових форм роботи (бесіди, диспути, тематичні вечори, обговорення доповідей тощо) з обов’язковим дослідженням кожним студентом індивідуальної теми.

За результатами роботи наукового гуртка  «Забезпечення надійності машин і обладнання АПК» в першому семестрі під керівництвом к.т.н., доц. Болтянської Н.І. учасники гуртка Помазан А.С., Заболоцкий А.В. та Вуколов В.І. узагальнили результати своєї роботи та підготували доповіді на ІІ Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію  «ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АГРОПРОМИСЛОВОМУ КОМПЛЕКСІ». Доповідачі отримали сертифікати учасників конференції. За результатами роботи конференції було сформовано Програму ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі», а  підготовані тези були опубліковані в Збірнику Матеріалів конференції.

Діяльність наукового гуртка спрямована на розвиток творчих здібностей студентів з метою набуття ними фахових (професійних), особистісних, коґнітивних компетенцій, а також досвіду одержання знань та умінь через дослідження.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська