Сучасне поняття науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти в системі освітнього процесу включає в себе два взаємопов’язаних елементи:

а) ознайомлення здобувачів із специфікою дослідницької праці, засвоєння ними навичок цієї праці;

б) власне наукові дослідження, які здійснюються здобувачами під керівництвом професорсько-викладацького складу університету.

Перспективним напрямом організації навчально-дослідної роботи є створення у закладах вищої освіти навчально-наукових лабораторій, в яких проводяться наукові дослідження та одночасно організовується науково-дослідна робота здобувачів. Така робота поза освітнім процесом передбачає участь здобувачів у роботі наукових гуртків та лабораторій, у наукових конференціях, конкурсах та олімпіадах, написання статей та тез доповідей тощо.

Тож, на кафедрі ТСС АПК продовжує успішно функціонувати два студентські  наукові  гуртки на загальну тему: «Методологія оптимізації техніко-технологічної системи використання гною на органічні добрива» під керівництвом к.т.н., професора Скляра Олександра Григоровича та к.т.н., доцента Скляр Радміли Вікторівни.

Члени гуртків, відповідно до плану їх роботи, під керівництвом  наукових керівників впродовж першого семестру 2020-2021 навч. року займалися підготовкою доповідей на ІІ Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію. Захід відбувся  з 2 по 27 листопада 2020 р. за  участю Білоруського державного аграрного технічного університету, Варшавського політехнічного університету (Польща), Економічного університету у Вроцлаві (Польща), інституту технологічно-природничого (Польща), Вроцлавського університету природничих наук (Польща), аграрного університету ім. Гуго Коллонтая (Польща) та ще 22 закладів вищої освіти України.

В конференції прийняли участь: Курашкін О.С. з двома доповідями «Анаеробна утилізація сільськогосподарських відходів в біогазових установках» та «Переваги та недоліки біологічних способів переробки гною на органічні добрива», Карапетров В.В. «Суть та впровадження технології компостування», Денисенко Д.А. «Особливості використання гною на органічні добрива»,  Гузь О.О. «Обґрунтування фізико-хімічних властивостей органічних відходів тваринництва як субстрату анаеробної переробки». Результати їх участі було оприлюднено на сайті кафедри ТСС АПК в розділі «Матеріали конференції», а автори отримали сертифікати учасників.

Доцент кафедри ТСС АПК  Радміла Скляр