Педагогічна праця викладача закладу вищої освіти є особливою формою професійної діяльності, змістом якої є навчання, виховання і розвиток студентів, сприяння формуванню у них фахових знань, умінь і навичок, активної життєвої позиції, що дасть змогу майбутньому випускнику активно включитися у суспільну, культурну, політичну та інші сфери життя суспільства. Результатом викладацької діяльності є розвиток студента, його особистісне, інтелектуальне удосконалення, самовизначення особистості, затребуваність відповідного фахівця не тільки на національному ринку праці, але й на міжнародному. Тому заклади вищої освіти стають «візитівкою» держави, перетворюються на підґрунтя міжнародної конкурентоспроможності країни. Тому перед сучасним викладачем ЗВО постійно постає проблема удосконалення, підвищення своєї педагогічної майстерності та необхідність удосконалення форм організації викладацької діяльності.

При Відділі моніторингу якості освітньої діяльності університету створено Вищу школу педагогічної майстерності, робота якої спрямована на вивчення та ознайомлення з сучасними інноваційними технологіями навчання й виховання; впровадження в освітньо-виховний процес ефективних методик та методичних прийомів; вивчення і впровадження в практику передового педагогічного досвіду, сучасних інноваційних методів викладання та виховання у вищій школі.

3 грудня 2020 року на кафедрі геоекології і землеустрою в рамках роботи Вищої школи педагогічної майстерності було проведено науково-методичний семінар «Особливості викладання навчальних дисциплін геодезичного спрямування».

Перед викладачами кафедри геоекології і землеустрою виступив завідувач кафедри геодезії Криворізького національного університету, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Академії гірничих наук України, Віктор СИДОРЕНКО з доповіддю «ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІН СПЕЦІАЛЬНОСТІ ГЕОЕКОЛОГІЇ І ЗЕМЛЕУСТРОЮ». На цей захід була запрошена начальник Науково-методичного центру, доцент Наталя Болтянська, яка прийняла активну участь в обговоренні методів організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності та інноваційних методах викладання дисциплін означеного напряму.

Учасники семінару відзначили високий методичний рівень даної зустрічі та її актуальність. (Детальніше…)

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська