pidruchnyk-mashyny-obladnannja-ta-jih-vykorystannja-v-tvarynnyctviВітаємо з виходом у світ підручника «Машини, обладнання та їх використання в тваринництві» для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» закладів вищої освіти (Видавничий дім «Кондор»), рекомендований до друку рішенням вченої ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Автори: к.т.н., доц. Р.В. Склярк.т.н., проф. О.Г. Склярк.т.н., доц. Н.І. Болтянськад.т.н., в.о. проф. Д.О. Мількок.т.н., доц. Б.В. Болтянський.

Рецензентами виступили:
В.Д. Войтюк доктор технічних наук, професор, член Польської академії наук, академік Академії інженерних наук України, завідувач кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту ім. М.П. Момотенка Національного університету біоресурсів і природокористування України.
В.Т. Дмитрів доктор технічних наук, професор кафедри механіки та автоматизації машинобудування Інституту інженерної механіки та транспорту Національного університету «Львівська політехніка».
М. П. Артьомов доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри оптимізації технологічних систем ім. Т. П. Євсюкова Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.

Підручник складається з п’ятнадцяти розділів викладених на 608 сторінках, в яких висвітлені питання будови, принципу дії, класифікації і оцінки машин та обладнання для кормоприготування. Приділено особливу увагу основам теорії і методики їх розрахунку. Розглядаються основи теорії машиновикористання у тваринництві, зокрема основні положення проектування тваринницьких підприємств; питання технологічної, технічної і виробничої експлуатації машин; основи монтажу і пусконалагодження; техніко-економічна оцінка використання машин при виробництві продукції тваринництва. Наведено організаційні основи технічного сервісу машин та обладнання тваринницьких ферм, планово-запобіжна система технічного обслуговування та методика планування технічного обслуговування з розрахунком основних показників.
.