30 листопада 2022 р. відбувся онлайн-семінар «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості вищої освіти ТДАТУ», який було організовано відділом моніторингу якості освітньої діяльності університету.

В організованому заході прийняли участь майже 260 науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, у тому числі і викладачі кафедри ЕТСМ.

Доповідачка, завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності, доцент Радміла Скляр у своїй доповіді наголосила, що освітньо-наукова діяльність закладу вищої освіти повинна базуватись на дотриманні всіма учасниками освітнього процесу правил та норм академічної доброчесності. Впровадження цих принципів означає, що в процесі навчання і дослідницької роботи здобувачі вищої освіти, викладачі та науковці дотримуються статті 42 Закону України «Про освіту», в якій надано визначення академічній доброчесності як «сукупності етичних принципів і визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень».

Анкетування ж здобувачів вищої освіти щодо дотримання академічної доброчесності – це основний інструментарій для інституційного аналізу системи внутрішнього забезпечення якості закладів вищої освіти. Пані Радміла наприкінці заходу провела порівняльний аналіз результатів опитувань викладачів та здобувачів вищої освіти, які були проведені у рамках співпраці ТДАТУ з Американськими радами з міжнародної освіти впродовж 2020 -2022 року (детальніше…).

Доцент кафедри ЕТСМ Радміла Скляр