Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є раною болю і втрат, що не заживає. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. 

Сьогодні 14 грудня — пам’ятний день, в який згадують тих, хто віддав свої життя заради порятунку інших, а також вшановують героїв-ліквідаторів, людей, які відали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про солдатів атомного фронту. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ!

Така дата обрана невипадково, адже в 1986 році 14 грудня Державний комітет прийняв в експлуатацію захисні споруди на Чорнобильській АЕС. Саркофаг забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища.

Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Вклоняємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів. Також згадуємо тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за ваш Подвиг!

Інформаційний супровід: д.т.н., проф. Кирило САМОЙЧУК