Основною метою навчальної практики є ознайомлення студентів із технічною літературою, сучасними методами, формами організації, знаряддями праці та основними технологічними операціями виробництва та переробки сільськогосподарської сировини, а також закріплення і поглиблення теоретичних знань, отриманих при вивченні відповідних дисциплін.

Навчальна практика студентів 2 і 3 курсів в зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ на територію України згідно наказу № 53-ОД від 25.05.2022 п.4 «Про перенесення відпрацювання окремих освітніх компонентів другого семестру 2021-2022 н.р. на 2022-2023 н.р.» була перенесена та проводилась з 19.09.2022 р. по 13.11.2022 р в дистанційній формі протягом 3 годин в час, вільний від засвоєння матеріалів навчального плану 2го та 3го курсів навчання.
22 листопада 2022 року була проведена атестація студентів, що пройшли навчальну практику. Здобувачі вищої освіти 21 ГМ групи в кількості 21 особи здали практику з показниками успішності 100%, якості знань 80,9%; 31 ГМ групи в кількості 9 осіб склали атестацію з показниками успішності 100%, якості знань 44,4%.
Позитивні сторони проходження навчальної практики:
• В умовах повномасштабної агресії та вимушеного переходу до дистанційного проведення навчальної практики необхідним для навчання стало використання он-лайн платформи Zoom та сайту кафедри ОПХВ ім. проф. Ф.Ю. Ялпачика. Сайт кафедри наповнений он-лайн підручниками, технічною літературою та методичними вказівками. Віртуальні лабораторії дають повну інформацію про наявне технологічне обладнання та дозволяють мати загальне уявлення про технологічну послідовність операцій в циклі переробки продуктів харчування.
• Проведення навчальної практики в умовах дистанційного навчання за допомогою платформи Zoom дозволило забезпечити високий відсоток відвідування он-лайн семінарів з навчальної практики. При цьому викладач мав змогу продемонструвати конструктивні та технологічні схеми обладнання переробної галузі, а здобувачі вищої освіти мали можливість отримувати відповіді на питання.
• Навчальна практика в групах 21 та 31 ГМ проводилась протягом 3х годин щодня. Це дало змогу забезпечити поглиблення знань студентів за групами машин переробної та харчової промисловості різного функціонального призначення, окреслити перспективні напрямки розвитку технологій в галузі.

.

                                                                                                                                                                        Кирило САМОЙЧУК

д.т.н., професор кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика