Нині одним з основних напрямів ефективного функціонування аграрної сфери, підвищення конкурентоспроможності підприємств сільських територій є екологізація аграрного виробництва на основі впровадження новітніх агроекологічних технологій, забезпечення дотримання технологічно- екологічних вимог і стандартів господарювання. Отже, головною ознакою сильної економіки будь-якої держави у світі є оптимальне забезпечення її потреб енергетичними ресурсами. Згідно з офіційними даними Державного комітету України з енергозбереження наша держава щороку споживає близько 200 млн. тон умовного палива і належить до енергодефіцитних країн, оскільки майже половину своїх потреб в енергоспоживанні вона покриває за рахунок імпорту, вартість якого щорічно зростає в ціні. Тому найбільш доцільними напрямами вирішення цієї проблеми стають пошук і використання відновлюваних джерел енергії, серед яких великого розвитку набуває новий сегмент економіки, який охоплює виробництво енергоносіїв біологічного походження.

При цьому енергетична безпека є важливою складовою національної безпеки будь-якої країни, вона впливає на процеси та явища не тільки енергетичної системи, але й усього національного господарства, тому вона залишається в центрі уваги багатьох дослідників України.

tss-apk-uchasnyky-4-mnpki-bioenerhetychni-systemy-v-m-zhytomyrСаме питанням енергетичної безпеки було присвячено ІV Міжнародну науково-практичну конференцію «Біоенергетичні системи», яка проходила 29 травня 2020 року в м. Житомир в Поліському національному університеті (Житомирському національному агроекологічному університеті). Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Поліський національний університет (Україна), Національний університет біоресурсів і природокористування України, Державний університет штату Пенсільванія (США), Університет Вітовта Великого ( Литва), Національний аграрний дослідницько-інноваційний центр інституту агроінженерії (Угорщина), Дослідницький інститут агроінженерії (Чеська республіка), Інститут відновлюваної енергетики НАН України, Біоенергеична асоціація України, Науково-інноваційний інститут інженерії агропромислового виробництва та енергоефективності факультет інженерії та енергетики

Конференція проводилась для наукових співробітників, викладачів, закладів вищої освіти, фахівців і керівників сільськогосподарських та переробних підприємств АПК різної організаційно-правової форми, працівників державного управління, освіти та місцевого самоврядування і працювала за наступними напрямами:

  • Технічні біоенергетичні системи і комплекси. Відновлювана енергетика
  • Техніка та технології виробництва й переробки аграрної продукції
  • Прикладна математика
  • Надійність і технічний сервіс техніки
  • Енергетика та автоматизація виробництва, електротехнології
  • Охорона праці
  • Інженерна педагогіка
  • Інноваційний розвиток техніки та технологій

Від ТДАТУ були заявлені доповіді представників кафедри ТСС АПК доц., к.т.н. Болтянської Н.І., проф., к.т.н. Скляра О.Г., доц., к.т.н. Скляр Р.В., проф., д.т.н. Журавля Д.П. та техніка І категорії Комара А.С. За результатами роботи конференції було сформовано програму конференції та випущено Збірник Матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції в 2 частинах, в який увійшли і матеріали доповідей, представлених співробітниками зазначеної кафедри.