26-27 листопада 2020 року в місті Мінську було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «ТЕХНИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ ИННОВАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В СЕЛЬСКОМ ХОЗЯЙСТВЕ». 26 листопада відбулось пленарне та секційні засідання конференції, в яких прийняли участь доцент, к.т.н.,  Скляр Радміла, доцент, к.т.н., Смєлов Андрій, доцент, к.т.н.,, Болтянська Наталя, доцент, к.т.н., Болтянський Борис, ст. викл. Дереза Сергій та асистент Григоренко Сергій . На пленарному засіданні з вступним словом звернувся ректор Білоруського державного аграрного технічного університету, доктор технічних наук, професора ШИЛО Іван Миколайович та були розглянуті наступні питання: «Разработка системы машин для сельского хозяйства союзного государства Беларуси и России» (П.П. Казакевич, член-кор. НАН Білорусі, д.т.н., професор, НАН Білорусі, м. Мінськ, РБ), «Современная техника для реализации технологий производства растениеводческой продукции в республике Беларусь» (Д.І. Комлач1, к.т.н., Н.Г.  Бакач, к.т.н., доцент, Ю.Л.  Салапура, к.т.н., доцент, РУП «НВЦ НАН Білорусі з механізації сільського господарства», м. Мінськ, РБ), «Направления создания современной посевной техники в республике Беларусь» (С.К. Карпович, к.е.н., доцент, Ю.Л. Салапура, к.т.н., доцент, Н.Г.  Бакач, к.т.н., доцент,), «Опережающая подготовка кадров как ключевой фактор развития агробизнеса через цифровую трансформацию в АПК» (Н.С. Яковчік, д.е.н., д.с.-г.н., професор, М.М.  Романюк, к.т.н., доцент, В.Н. Бабін, к.т.н., доцент, 1БГАТУ, м. Мінськ, РБ, 2ФГБОУ ВО  «Новосибірський ГАУ», Новосибірськ, РФ), «Производственные и непроизводственные потери при проведении мероприятий по защите сельскохозяйственных культур» (В.В. Болвоновіч, директор, ТОВ «СелАгро», м.Мінськ, РБ), «Американский опыт внедрения точного земледелия» (А.В. Скотников, консультант, New Ag Systems, Plymouth MN, USA), «Роль педагогической коммуникации в обеспечении качества подготовки инженеров» (А.І. Попов, к.пед.н., доцент, ФГБОУ ВО «Тамбовський державний технічний університет », м Тамбов, РФ)

Конференція працювала за наступними науковими напрямками:

Секция 1. Инновационная сельскохозяйственная техника: исследование, проектирование, испытание

Секция 2. Мобильная энергетика в сельском хозяйстве

Секция 3. Техническое обеспечение инновационных технологий производства продукции растениеводства

Секция 4. Инновационные технологии в животноводстве

Секция 5. Инновационные технологии подготовки специалистов АПК

26 листопада від ТДАТУ були заявлені доповіді представників кафедри ТСС АПК доцента к.т.н. Болтянської Н.І. та доцента к.т.н., Скляр Р.В. які прийняли активну участь в роботі секції № 4 конференції з доповідями: «Directions of automation of technological processes in the agricultural complex of Ukraine», «Исследование тепловых процессов в ферментаторах для обработки органических отходов» та «Areas of energy conservation in animal feed production of Ukraine». За результатами роботи конференції буде випущений збірник наукових праць БГАТУ, в який увійдуть і статті викладачів кафедри.

Робота конференції була організована на високому рівні. Усі учасники конференції мали змогу обмінятися досвідом та поставити питання один одному. Кожен із учасників отримав незабутній досвід спілкування із науковцями ЗВО інших країн. При підведенні підсумків, усі учасники відзначили важливість проведення online конференцій в умовах світової пандемії. Такий формат комунікації дозволяє охопити широку аудиторію науковців незалежно від їх географічного розміщення.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська