Мета курсу – формування знань, вмінь та навичок, необхідних для раціональної експлуатації паралельних та розподілених комп’ютерних систем.
Знайомство студентів з принципами проектування паралельних програм, що працюють в системах з загальною та розподіленою пам’яттю.
Подальше вдосконалення програмної культури майбутніх фахівців..
Завдання курсу – навчитися розробляти паралельне програмне забезпечення для розв’язування прикладних задач з використанням сучасних технологій: .NET, MPI, OpenMP та GRID. Навчитися обґрунтовувати продуктивність та ефективність використання технологій паралельних та розподілених обчислень.
В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати: базові принципи паралельних та розподілених обчислень, основні класи паралельних обчислювальних систем, рівні паралелізації обчислень, особливості їх архітектури та програмування, методи оцінки продуктивності; застосування розподілених систем у різних областях; проблему відображення програм та алгоритмів на архітектурі паралельних обчислень; основні паралельні методи розв’язання задач; основи технологій паралельних та розподілених обчислень.
В результаті вивчення дисципліни студент повинен вміти: виконувати обчислення показників програм та аналізувати їх. Визначати тип та характеристики наявного обладнання та обирати найбільш ефективну реалізацію залежно від вибраних характеристик. Виконувати SIMD команди при програмуванні мовами високого рівня; Розробляти паралельні алгоритми; Розробляти паралельні програми за допомогою засобів операційних систем та сучасних технологій; Оцінювати складність та ефективність програм за допомогою сучасних засобів профілювання.
В результаті вивчення дисципліни студент повинен отримати навички: програмування на мові високого рівня С++ з бібліотеками OMP та MPI.