обложкаЗавдяки плідній співпраці викладачів кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика з іноземними колегами, у    м. Варшава вийшла з друку монографія «Economic and technical efficiency of sunflower seed processing»:

Mykhailov Ye., Golebiewski J., Kiurchev S., Hutsol Т., Kolodii O., Nurek T., Glowacki Sz., Zadosna N., Verkholantseva V., Palianychka N., Kucher О. Economic and technical efficiency of sunflower seed processing. Monograph. – Warszawa: 2020. – 158 с.

У монографії приведено аналіз фізико-механічних властивостей олійної сировини соняшнику, технічних засобів післязбиральної обробки сільськогосподарських культур та результати досліджень пневморешітних та пневмогравітаційних пристроїв. Представлено аналіз виробництва насіння соняшнику в Україні, технічна оснащеність післязбиральної обробки насіння соняшнику, теоретичні дослідження процесу розділення повітровідокремлених домішок, методичні аспекти досліджень експериментальних пристроїв, результати лабораторних та польових досліджень експериментальних пристроїв та практичне застосування результатів виконаних досліджень і оцінка їх економічної ефективності.

Монографія рекомендована вченим, викладачам, студентам і іншим категоріям читачів, що
мають відношення до діяльності агропромислового комплексу.

Рецензентами виступили провідні науковці як українських так і закордонних закладів освіти:

Кшиштоф Мудрик – доктор наук в галузі інженерних наук, професор УР, факультет виробництва та енергетики, сільськогосподарський університет у Кракові;

Мельник Марія – кандидат економічних наук, Сумський національний університет;

Олена Кобернюк – кандидат сільськогосподарських наук, факультет агротехнологій і природокористування, Подільський державний аграрно-технічний університет;

Заболотний Сергій – кандидат економічних наук, інститут економіки та фінансів, Варшавський університет природничих наук.

Висловлюємо колегам щиру подяку за їх кропіткий труд. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю в реалізації спільних наукових проектів і програм, розширення інтересів та формування нерозривного наукового зв’язку. Бажаємо енергії та натхнення, плідних дослідних пошуків і професійної самореалізації.

Інформаційний супровід: д.т.н., доцент Кирило Самойчук

к.т.н., доцент Валентина Верхоланцева