Виховання почуття причетності здобувачів вищої освіти до значних подій або великих звершень, зокрема видатних відкриттів, що були зроблені українцями, ґрунтується на обізнаності студентства з приводу досягнень відомих світові науковців українського походження.

З цією метою, у відповідності до обраної студентами теми мультимедійного огляду: «50 винаходів, які Україна подарувала світу», 24 березня 2021 року в аудиторії 8.310 була проведена зведена кураторська година за участю студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» та співробітника наукової бібліотеки ТДАТУ, завідуючої відділом обслуговування користувачів Світлани Голодової.

На кураторській годині були присутні здобувачі вищої освіти: 12 ГМ група (куратор – к. т. н., доцент кафедри Обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. ЯлпачикаВіра Тарасенко; 31 ГМ (куратор – асистент кафедри ОПХВ Олександр Ковальов); 11 МБГМ (куратор – к. т. н., доцент кафедри ОПХВ – Вадим Олексієнко).

З представленого Світланою Голодовою медіа-огляду студенти дізнались, що українці є першовідкривачами першого у світі пасажирського і найбільшого вантажного літака, вертольота і сучасного дирижабля «Aeroscraft», Х-променів, телебачення без використання проводів для передачі сигналу, законів передачі генетичної інформації, жорсткого диску для накопичення інформації, всесвітньої мережі глобального зв’язку Internet, явища p-n переходу транзисторів, антитромботичних протезів серцевих клапанів для відновлення роботи серцево-судинної системи та ін. Завдяки українському винахіднику полтавчанину Федіру Піроцькому будувалися і перші у світі трамвайні лінії.

Зусилля сучасних українських науковців дозволили запропонувати світові технологію проведення електричного «зварювання» живих тканин, що дає змогу здійснювати мало травматичне відновлення працездатності віддалених органів, розробку їстівного поліетилену на основі кукурудзяного крохмалю, що дозволяє вирішити проблему утилізації пакувального матеріалу, бюджетного варіанту сенсорного екрану.

Разом з цим Світлана Голодова зазначила, що оскільки право інтелектуальної власності на деякі винаходи українців не було зафіксовано у встановленому порядку, значна частина цих винаходів стала відомою пізніше та під прізвищами інших закордонних винахідників та закликала майбутніх фахівців своєчасно фіксувати результати власних винаходів.

У своєму виступі Світлана Голодова зазначила, що студенти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», зокрема староста академічної групи 31 ГМ, стипендіат Мелітопольського міського голови Кирило Кузьмін, приймають актину участь в науковій творчості та пропонують технічні рішення, спрямовані на підвищення енергоефективності процесу диспергування молочних емульсій.

Світлана Голодова побажала присутнім наполегливості у навчанні та натхнення для творчості від досягнень як видатних науковців України, так і представників прогресивної молоді з лав здобувачів вищої освіти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».

Колектив кафедри ОПХВ та присутні на медіа-огляді студенти висловлюють подяку Світлані Голодовій за цікаву доповідь та сподіваються на подальшу співпрацю.

 

  Олександр Ковальов,

асистент кафедри ОПХВ