На сучасному етапі розвитку та реформування освіти в Україні актуальним є питання професійної компетентності науково-педагогічного працівника закладу вищої освіти. Важливим структурним компонентом професійної компетенції викладача є наукова компетентність. Сутність наукової компетентності визначається як сформований у викладача рівень теоретико-методологічних і фахових знань із педагогічної науки, практичних умінь і навичок організації науково-дослідницької діяльності. Це наявність особливого наукового мислення, здатність до вивчення матеріалів наукових досліджень і трансформації основних теоретичних положень у зміст навчальних дисциплін фахової підготовки студентів. Зазначимо також уміння визначати власний науковий інтерес, реалізувати свій науковий потенціал, досліджуючи актуальну наукову проблему, організовувати результативну наукову та науково-методичну діяльність. Високий рівень наукової компетенції викладача формується впродовж років.

Науково-педагогічні працівники кафедри ТСС АПК  активно займаються науковою та науково-методичною діяльністю і  регулярно приймають участь в роботі наукових конференцій, де представляють свої наукові здобутки. 20-21 вересня 2021 року в м. Амстердам (Нідерланди) проходила І Міжнародна науково-практична конференція «MULTIDISCIPLINARY ACADEMIC RESEARCH». В роботі конференції взяли участь проф. Журавель Д.П. проф.  Скляр О.Г., та доц.,  Болтянська Н.І. За результатами роботи конференції була опублікована збірка матеріалів конференції, яка містить дослідження, що відображають процеси та зміни в структурі сучасної науки. Всі учасники цього заходу отримали іменні сертифікати.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська