26 червня Запорізька торгово-промислова палата представила Інструменти та ініціативи підтримки, гранти та інші можливості для бізнесу, що здійснює зовнішньоекономічну діяльність, на інформаційній зустрічі ZAPORIZHZHIA. BUSINESS NEW WAYS 2024.
Активну участь у заході взяли і науковці Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного: директор Інституту підвищення кваліфікації, д.е.н, професор Анастасія Коноваленко, зав. кафедри маркетингу Наталя Кукіна та в.о. керівника Навчально-наукового інституту загальноуніверситетської підготовки Олександр Шокарев.
У числі учасників та спікерів також були підприємці, зокрема, представники компаній-членів ЗТПП, фахівці Запорізької митниці, Управління Фонду держмайна у Запорізькій області, банківські працівники.
Учасники заходу обговорили актуальні питання забезпечення експорту та імпорту в умовах воєнного стану.
Під час виступу віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц розповів про основні послуги, сервіси, що надає Палата для бізнесу, познайомив з актуальними проєктами, програмами, відкритими для запорізьких підприємців, консультаційною підтримкою, яку можуть отримати компанії ЗЕД, звернувшись до експертів Палати.
На постійні основі здійснюється супровід експортної діяльності компаній регіону. ЗТПП сприяє експорту товарів шляхом проведення експертизи походження, з видачею сертифікатів походження всіх форм. Також надаються консалтингові, консультаційні послуги експортоорієнтованим компаніям.
Зокрема, митні брокери ЗТПП спеціалізуються на митному оформленні складного технологічного обладнання, хімічних речовин, феросплавів, сільгосппродукції. За 2022-2023 рік оформили понад 1100 вантажних митних декларацій».
Також на інформаційній зустрічі приділили увагу питанням митного та фінансового контролю:
- процедурі внесення змін до митної декларації, митне оформлення якої завершено;
- порядку повернення авансових платежів і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів;
- реалізації Конвенції про процедуру спільного транзиту;
- формам митного контролю шляхом проведення документальних перевірок та здійснення постмитного контролю;
- валютному контролю у період дії воєнного стану.
Учасники мали нагоду поставити спікерам запитання та отримати індивідуальні консультації.





