Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – серед ініціаторів у створенні книги Дмитра Сухініна «Козацький Самовидець – 10 років Українського козацького патріотичного Руху Опору». Вона була презентована на плановому засіданні Вченої ради університету у травні 2024 року.
Автор видання каже, що книга написана на основі документальних джерел і фактичних подій на основі особистої участі багатьох сучасних отаманів, старшини і старійшин, з часів Революції Гідності і початку фактичної гібридної необ’явленої війни країни агресорки рф проти України.
«Треба підкреслити, що аналогічних творів поки немає і в цьому наукова новизна, актуальність, громадсько-політична значущість книги і взагалі всього нового напряму в історичній вітчизняній науці. Тому ми будемо продовжувати дослідницькі розробки. Як голова КРК ЗОДА, вважаю за необхідне підкреслити важливість продовження наукової справи шановних істориків-козаків наших пращурів – Дмитра Яворницького, Михайла Грушевського та інших з метою збереження достовірної інформації про подвиги наших побратимів у боротьбі з російськими окупантами в сучасний період та інші видатні події і Рішення Рад, Козацького Кола, воєнно-політичні напрями», – зазначив Дмитро Сухінін.
За пропозицією ректора ТДАТУ, професора Сергія Кюрчева, книга була рекомендована до видання, за це рішення було проголосовано одноголосно.




