29 жовтня 2024 року здобувачі вищої освіти СВО “Бакалавр” і “Магістр” спеціальності 193 Геодезія та землеустрій факультету агротехнологій та екології разом з науково-педагогічними працівниками кафедри геоекології і землеустрою взяли участь у панельній дискусії щодо аналізу розвитку ринку сільськогосподарських земель та орендних відносин з моменту відкриття ринку землі, яка проводилася за сприяння Фахового діалогу із земельних питань при АПД.
![]() |
![]() |
Доповідачами панельної дискусії були:
- професор Андрій Мартин, Національний університет біоресурсів і природокористування України;
- Василь Квартюк, науковий співробітник Лейбніц-Інституту аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (IAMO).
Дослідження ринкових відносин є надзвичайно актуальним питанням, особливо в умовах війни. Так, відкриття ринку землі 1 липня 2021 р. надало фізичним особам можливість купувати землі сільськогосподарського призначення (у т. ч. земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) площею до 100 га. 1 січня 2024 р. набрав чинності другий етап відкриття ринку землі у відповідності до закону 552-ІХ, згідно з яким, як фізичні, так і юридичні особи отримали право купувати землі сільськогосподарського призначення загальною площею до 10 000 га.
![]() |
![]() |
Протягом панельної дискусії були розглянуті зміни, що відбулися з моменту набуття чинності другого етапу відкриття ринку землі, а саме: аналіз обсягів земельних трансакцій та їхнього просторового розподілу у розрізі територіальних громад, цінові тенденції та можливе збільшення концентрації землі в “одних руках”, питання перепродажі та наявність земельних спекуляцій.






