З метою обміну досвідом, з 4 по 18 грудня 2024 року, на факультеті агротехнологій та екології триває цикл зустрічей професорсько-викладацької спільноти з викладачами факультету, які впродовж року були учасниками програм міжнародної мобільності та мають досвід співпраці з закордонними ЗВО.
Формат зустрічі, яка відбулась 11 грудня, дозволив ознайомитись слухачам з інформацією від д.т.н., професора Олесі Прісс, д.т.н.. професора Ігора Аксьонова та к.т.н., доц. Михайла Зорі щодо питань підготовки до участі в програмах міжнародної мобільності та перебування в закладах- партнерах представників факультету АТЕ тощо.
Запропонований підхід щодо обміну досвідом, дозволить забезпечити слухачів відповідними навичками та знаннями для розвитку міжнародної грантової діяльності із застосуванням актуальних та ефективних інструментів інтернаціоналізації та міжнародних партнерств.
Олеся Прісс, д.т.н., професор, завідувач кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи звітувала про результати наукового стажування за темами «REDUCING POSTHARVEST LOSSES OF VEGETABLES TO IMPROVE THE SUSTAINABILITY OF FOOD SYSTEMS» та «UTILIZATION OF VEGETABLE PROCESSING WASTE FOR FOOD ENRICHMENT», що відбувались у Варшавському природничому університеті та Аграрному університеті ім. Гуго Коллонтая, фінансованого міжнародним Вишеградським фондом.
Ігор Аксьонов, д.с.-г.н., професор кафедри раслинництва та садівництва ім. професора В .В. Калитки був запрошений Атирауським державним університетом імені Х. Досмухамедова (Казахстан), як закордонний вчений, де Ігор Аксьонов з 8 по 22 листопада 2024 проводив заняття.
Перебування в університеті дозволило ознайомитись з діяльністю університету, зустрітись окремо з керівництвом університету, викладачами кафедр факультету природничих наук, студентами та ознайомитись з умовами праці викладачів і умовами життя та навчання студентів. Університет має 6 факультетів, чисельність студенів університету складала 8 тисяч.
За період перебування, спікером було прочитано цикл лекцій, проведено семінари та майстер-класи за дисциплінами: «Селекція та насінництво польових культур», «Селекція гетерозисних гібридів», «Рослинництво» з демонстрацією презентацій.
Ігор Аксьонов обговорив питання сумісній науковій діяльності стосовно проведення досліджень з селекції кунжуту, сафлору, соняшнику. Обговорювали питання участі науковців ТДАТУ у розробці наукових заходів стосовно боротьби з опустелюванням. Торкнулися питання о можливостях викладання викладачами ТДАТУ в режимі on-line дисципліни «Біологія» для студентів Атирауського державного університету. З боку керівництва та викладачів університету виявлена зацікавленість до сумісної навчально-наукової діяльності.
Завідувач кафедри «Цивільна безпека» Михайло Зоря розповів про досвід перебування у Вищій школі управління охороною праці в місті Катовіце (Польща). Договір про співпрацю між Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного та Вищою школою управління охороною праці в місті Катовіце (Польща) був укладений ще у 2015 році. З того часу між навчальними закладами встановилися тісні контакти в галузі освіти, науки та культури. 4 жовтня 2024 року у Вищій школі управління охороною праці відбулося урочисте відкриття 2024-2025 академічного року, де в якості почесного гостя в урочистих заходах взяв участь Михайло Зоря. Церемонії передувало традиційне екуменічне богослужіння, яке відслужили академічні пастори з євангельської аугсбурзької парафії в Катовіце. У відповідності до програми заходу, з вітальним словом виступив ректор ВШУОП професор, доктор, інженер Богдан Мохнацкі.
Нашому представнику вдалось бути присутнім на церемонїї посвяти у студенти, де студенти-першокурсники склали присягу. Після урочистостей відбулася зустріч Михайла Віталійовича Зорі зі спеціалістом з питань міжнародної діяльності ВШУОП Оленою Кощенко, на якій були обговорені нагальні питання участі навчальних закладів-партнерів в спільному проекті Еразмус+ та реалізації програми подвійних дипломів “2D” за спеціальністю 263 “Цивільна безпека” другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Популяризація результатів участі колег факультету агротехнологій та екології у програмах та заходах міжнародного спрямування відкривають широкі можливості для зміцнення міжнародних зв’язків між викладачами університетів країн-партнерів та колегами з ТДАТУ, сприяють обміну знаннями та розвитку нових ідей в галузі сільського господарства. Також, у межах програми міжнародної мобільності отримано безцінний педагогічний та науковий досвід, що дозволяє впроваджувати нові методики та практики, корисні для обох сторін.
Керівництво факультету та спікери Олеся Пріс, Ігор Аксьонов та Михайло Зоря висловлюють подяку керівництву ТДАТУ за можливість взяти участь у програмах міжнародної мобільності і заходах інтернаціоналізації, що зміцнюють міжнародне партнерство.