Наукова бібліотека 23 квітня провела історичну годину «Столиці України. Подорож крізь історію» на кураторській годині для здобувачів факультету економіки і бізнесу.

Захід був присвячений до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, який щороку відзначається 18 квітня. Це важливе свято покликане привернути увагу суспільства до культурного розмаїття та необхідності збереження історичної спадщини кожного народу.

Під час заходу студенти здійснили віртуальну екскурсію історичними містами України, які в різні часи ставали столицями. Одне з найстаріших міст України Київ, гетьманські резиденції Чигирин, Батурин і Глухів, наше рідне Гуляй-Поле – столиця “Вільної території” під проводом Нестора Махна. Деякі з них виконували цю роль десятиліттями, інші – лише кілька днів, як, наприклад, закарпатські Хуст або Ясіня.

Студенти дізнались про столичний період Харкова та історичні події того періоду. Познайомились з культурною столицею України – величним Львовом, містом на перехресті багатьох культур.

Історія українських столиць – це не лише зміна географічного центру влади. Це дзеркало національної боротьби за незалежність, самобутність і гідне місце у світовій спільноті.

Кожне з цих міст залишило неповторний слід у процесі державотворення та стало частиною великої української історії. Це живе нагадування: Україна була, є і буде. Її дух не зламати, її культуру — не стерти.

Під час заходу отримали від студентів запити і побажання щодо нових тем для подальших заходів. «Пізнай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю — і ти побачиш шлях у життя » – писав Григорій Сковорода.

Наукова бібліотека