В рамках реалізації Стратегії сталого розвитку та виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення без бар’єрного простору в Україні на період до 2030 року державним агентством розвитку туризму в Україні розроблено методичні рекомендації для суб’єктів, які проводять туристичну діяльність (екскурсійне обслуговування), фахівців туристичного супроводу щодо надання інформації в доступних для осіб з інвалідністю форматах. 

З метою їх поширення 28.10.24 в online режимі за допомогою спеціалізованої програми ZOOM  на кафедрі економіки і бізнесу  проведено ознайомчий семінар. На ньому були присутні гаранти освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, члени проектних груп та здобувачі вищої освіти спеціальності 242 «Туризм і рекреація».

Гарант другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Туризм» Ірина Колокольчикова представила учасникам освітнього процесу презентацію методичних вказівок, розкрила їх зміст, актуальність та важливі акценти. Кафедрою було обговорене рекомендації, які максимально сприятимуть поширенню проведення туристичного супровіду для людей з особливими потребами. Для напрацювання soft skills  та програмних результатів викладачами освітніх компонент з напряму туризм, вирішено застосовувати їх на практичних заняттях за ОК: «Організація анімаційної діяльності», «Організація готельно-ресторанного господарства», «Організація екскурсійної діяльності», «Створення туристичного продукту», «Туроперейтинг» ОР «Бакалавр» та ОК: «Управління якістю в туризмі», «Інновації у соціально – економічному розвитку» ОР «Магістр».

Актуальність методичних рекомендацій для суб’єктів туристичної діяльності (зокрема екскурсійного обслуговування) і фахівців туристичного супроводу щодо надання інформації для осіб з інвалідністю в доступних форматах є вкрай важливою в контексті сталого розвитку туризму. Забезпечення доступу до туристичних послуг для людей з різними потребами сприяє соціальній інтеграції, розширює потенційну аудиторію, підвищує конкурентоспроможність туристичної галузі та є невід’ємною частиною реалізації принципів сталого розвитку.

Сталий розвиток туризму передбачає доступність для всіх, зокрема осіб з інвалідністю, що відповідає сучасним цінностям інклюзивності та соціальної рівності. Методичні рекомендації сприяють створенню безбар’єрного туристичного середовища та гарантують, що інформація про послуги та атракції є доступною для осіб з обмеженими можливостями зору, слуху та фізичними обмеженнями.