День святого Миколая, що відзначається 19 грудня, – одне з найсвітліших і найрадісніших свят. Кожна дитинки сподівається на маленьке диво і з нетерпінням його чекає. Але не тільки діти радіють цьому святу – кожен із нас вірить в здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому Миколаю.
Ще здавна існувало повір’я: якщо в ніч на Святого Миколая загадати бажання, але воно обов’язково повинно бути добрим та благочестивим, то святий його обов’язково виконає. Але, можливо, і не зразу. Діти, в свою чергу, можуть написати листа Святому Миколая з побажаннями щодо свого подарунка. Після чого всім залишається тільки вірити та чекати, а тим часом вітати своїх рідних та близьких з цим чудесним святом.
Незважаючи на всю популярність свята, багато хто задається питанням, хто такий Святий Миколай і чому саме свято в його честь став таким популярним.
Святий Миколай – хто це? Святий Миколай – це реальна людина, який жив у 3-4 столітті нашої ери. За свої переконання він сидів у в’язниці, незважаючи на те, що був істинним праведним християнином. В Україні Святий Миколай відомий як Миколай Чудотворець, покровитель малюків. Своєю силою і добротою, він захищає дітей від усіх бід і слухняних обдаровує подарунками.
Історія свята Святого Миколая говорить про те, що Микола, дізнався про трьох сестер, які не могли вийти заміж за відсутності приданого і вирішив їм допомогти. Анонімно він підкинув їм через димар три мішечки із золотими монетами, які впали прямо в розвішані сушитися панчохи. Так і виник звичай вішати шкарпетки біля каміна. Тому вішати шкарпетки у каміна для подарунків можна не тільки до Різдва, але й до Дня Святого Миколая. Традиція з носочками все ж більше відноситься до Європи, а у нас подарунки частіше кладуть під подушку. На Русі в цей день дітям роздавали “миколайчики” – пряники у вигляді Миколая.