28 травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось планове засідання Вченої ради. Воно проходило у дистанційному форматі під керівництвом голови Вченої ради, ректора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

  1. Розгляд атестаційної справи кандидата технічних наук Мірошниченка Миколи Юрійовича щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі комп’ютерних наук.
  2. Про стан міжнародної діяльності ТДАТУ.
  3. Про стан профорієнтаційної роботи у відокремлених структурних підрозділах університету.
  4. Про затвердження освітніх програм зі спеціальностей ВСП ТДАТУ на 2024 рік.
  5. Різне.

На засіданні Вченої ради було розглянуто атестаційну справу кандидата технічних наук Мірошниченка Миколи Юрійовича та одноголосно рекомендовано до присвоєння вченого звання доцента кафедри комп’ютерних наук.

Проректор з НПР та МС Дар’я Легеза доповіла про стан міжнародної діяльності ТДАТУ. Дар’я Георгіївна зробила акцент на важливих завданнях міжнародної співпраці університету. В цьому напрямку вже зроблено чимало роботи: актуалізація і створення англомовних версії сайту ТДАТУ і кафедр; розширення горизонтів академічної мобільності НПП та проведення моніторингу володіння англійської мови викладачами, активізація роботи кафедр з подачі заявок на гранти  тощо.

Серед здобутків у міжнародній діяльності – грант на стажування у США завідувача кафедри рослинництва та садівництва ім. професора В.В. Калитки Максима Колеснікова.

Директори відокремлених структурних підрозділів ТДАТУ доповідали про стан профорієнтаційної роботи. Через повномасштабну війну, вже третя вступна кампанія проводиться в статусі «тимчасово переміщені». Свої доповіді керівники коледжів робили в двох напрямах: щодо вступу абітурієнтів зі школи до коледжів та випускників ВСП до ТДАТУ.

Не дивлячись на те, що до офіційного старту Вступної кампанії залишається більше місяця, кількість бажаючих отримувати освіту у коледжах ТДАТУ та продовжувати навчання в університеті після закінчення коледжів досить велика.

Перший проректор ТДАТУ Олександр Ломейко доповідав щодо затвердження освітніх програм зі спеціальностей у ВСП ТДАТУ на 2024 рік. Одноголосним рішення Вченої ради це питання було підтримано.

Були запрошені на засідання Вченої ради університету і почесні гості. Серед них: Дмитро Сухінін, – голова Міжнародного Конгресу Українського козацтва, науковець, автор книг, воєнний історик, очільник козацького Руху Опору, з яким наш університету співпрацює понад 10 років, беручи участь у конференціях та інших патріотичних акціях.

Результатом роботи є четверта книга новітньої історії про українське козацтво «10 років українському козацькому патріотичному руху опору». У виданні описані всі заходи проведені впродовж десятиріччя: волонтерські, національно-патріотичні, просвітницькі тощо.

Дмитро Валентинович подякував керівництву та здобувачам ТДАТУ за багаторічну співпрацю, завдяки якій молодь має можливість дізнаватись про сучасну історію українського козацтва. Книга «10 років українському козацькому патріотичному руху опору» закриває цикл по вивченню діяльності козацького руху сучасності. На думку Дмитра Сухініна – це вагомий внесок у Національне патріотичне виховання молоді.

Тому на засіданні Вченої ради університету було одноголосно рекомендовано до друку книгу «10 років українському козацькому патріотичному руху опору».

З усіх питань, розглянутих на засіданні Вченої ради, було прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.