11 листопада 2020 року співробітники кафедри машиновикористання в землеробстві Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного розпочали нові наукові дослідження.

Вони проходять в рамках договору про співпрацю між Інститутом електрозварювання імені Євгена Патона НАН України, Національним науковим центром «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» та Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного під керівництвом проректора з наукової роботи Володимиром Надикто.

Планується провести серію експериментів щодо роботи культиваторних лап різних модифікацій: експериментальних зразків та серійного виробництва провідних фірм. Зовнішні зразки надали для досліджень Інститут електрозварювання імені Євгена Патона НАН України та Національний науковий центр «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства». Наряду з ними досліджуються й серійні зразки культиваторних лап виробництва John Deere, Ельворті та Велес Агро. Останні надав для досліджень керівник ТОВ «Агро-Сервіс» Микола Бандура.

Дослідження експериментальних зразків та серійних робочих органів проводяться на полях навчально-науково-виробничого центру ТДАТУ (c. Лазурне). Вони триватимуть і підчас весняних та осінніх польових робіт 2021 року.

Тетяна Чорна,
доцент кафедри МВЗ