Сайт «Євроосвіта» оприлюднив перелік закладів вищої освіти за ступенями ризику у 2023 за версією  Державної служби якості освіти (ДСЯО).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2018 № 982 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти».  ДСЯО надало результати оцінювання ступеня ризиків, яке здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за такими критеріями:

? чисельність здобувачів вищої освіти за останні три роки;
? кількість науково-педагогічних (педагогічних) працівників, працевлаштованих за основним місцем роботи;
? стан оприлюднення на офіційному вебсайті закладу вищої освіти визначених законодавством документів та інформації;
? кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти, виявлених за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;
? наявність відокремлених структурних підрозділів;
? наявність іноземних здобувачів вищої освіти;
? частка неакредитованих спеціальностей і освітніх програм.

Загалом у списку оприлюднено результати оцінки ступенів ризику 290 закладів вищої освіти, серед яких:
? з високим ступенем ризику  (45-75 балів) — 28 (9,7%);
? середнім  (25 – 40 балів)— 186 (64,1%);
? незначним (15-20 балів)— 76 (26,2%).

У ТДАТУ  підсумковий бал дорівнює 35 балів – середній рівень.

До ЗВО з високим ступенем ризику потрапили приватні заклади вищої освіти, серед  ЗВО Запорізької області у цій зоні – Бердянський державний педагогічний університет (60 балів).

Формування та оприлюднення переліку ЗВО за ступенями ризику має на меті дати змогу звернути увагу на чинники, що збільшують ризики провадження освітньої діяльності, та вжити заходів на запобігання зростання кількості балів за відповідними критеріями. Відтак відстежено стрімку позитивну динаміку за одним із критеріїв – станом оприлюднення на офіційних вебсайтах визначених законодавством документів та інформації.

Офіційні сайти закладів освіти є одним із найефективніших інструментів поширення інформації про їх діяльність. Крім того, завдяки доступності до вичерпної та валідної інформації зменшується навантаження на працівників закладу освіти, оскільки учасники освітнього процесу та представники громадськості можуть отримати необхідну для них інформацію у зручний час і спосіб.

Детальніше: сайт Державна служба якості освіти України 

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС