IMG_2711Залучення іноземних викладачів до навчального процесу у ЗВО – тобто інтернаціоналізація освіти – позитивно позначається на престижі університетів. Іноземні викладачі – носії нової, часом унікальної або оригінальної інформації, допомагають студентам вивчити той чи інший предмет більш глибоко з урахуванням зарубіжних методик та практик, швидко асимілюватися і підвищити рівень володіння іноземною мовою при постійному спілкуванні з її носієм.

Таврійський державний агротехнологічний університет спеціалізується на інтеграції студентів у європейську систему освіти, а також є лідером у використанні новаторських підходів. Вже в четвертий раз університет організовує інтенсивні курси FLE з французької мови як іноземної, згідно з Угодою про співпрацю між ТДАТУ та Федерацією Обмінів Франція Україна (FEFU), до складу якої входить Асоціація обмінів Лотарингія – Україна (FLEFU). Мета курсів FLE – поглибити знання французької мови як іноземної та адаптувати студентів-учасників міжнародних стажувань до іншомовного середовища спілкування через реальні ситуації, дослідження цивілізації, інтерпретацію п’єс французькою мовою, як засобу вдосконалення мови.

У цьому році мовна підготовка студентів проходила на кафедрі іноземних мов  з 15 по 26 квітня за участю Веронік Ювьетти- французького викладача з Гренобля. Веронік Ювьетта – директор початкової школи и студентка магістратури зі спеціальності  «Викладання французької мови для іноземців» університету Стендаля.

Університет Стендаля або Університет Гренобль III – багатопрофільний державний університет,  один з інноваційних і наукових центрів Франції, пропонує висококваліфіковане викладання дисциплін за усіма освітніми ступенями та відображає французькі цінності у сфері вищої освіти.

Французький викладач почала спілкування зі студентами ще до приїзду в університет. 11 студентів, зареєстрованих на сторінці Mon mur de partage / «Моя стіна спільного використання для ефективної комунікації», представили себе в аудіо-форматі з мобільного телефону та розмістили інформацію на стіні. Стіна дала можливість студентам і викладачу оптимізувати комунікацію, обмінюватися цікавими відео- та аудіо-файлами, розміщувати навчальні автентичні матеріали, здійснювати онлайн-консультації.

Не лише нинішні студенти долучилися до проекту: Коваленко Ірина, випускниця ТДАТУ 2017 року, відвідувала курси як майбутній висококваліфікований франкофонний спеціаліст для співпраці у галузі логістики у міжнародній транспортній компанії Хегельманн Транспорте в Німеччині, яка дозволить зблизити Україну та Європейський Союз.

Мовна підготовка враховувала потреби кожного студента згідно з профілем їх міжнародного стажування, залучила студентів до створення ділових міні-проектів з використанням професійної лексики. Двотижнева мовна підготовка закінчилася дуже швидко і показала, що наші студенти можуть у короткий термін адаптуватися до іншомовного середовища. Всі студенти отримали сертифікати. Це був перший крок на французьку землю, підприємство, у французьку сім’ю. Побажаємо майбутнім стажистам успіхів на шляху до євроінтеграції!

Для французької гості була організована культурна програма: урочиста зустріч з українськими студентами, екскурсії університетом з відвідуванням музею ТДАТУ, кафедри обладнання переробних і харчових виробництв ім. професора Ф.Ю. Ялпачика, кафедри «Мехатронні системи та транспортні технології».

Особливо гостинно зустрічали французьку гостю на кафедрі  харчових технологій та готельно-ресторанної справи. Завідувач кафедрою Прісс Олеся Петрівна, доктор технічних наук, професор, та Загорко Надія Петрівна доцент, к.т.н., розповіли про нові підходи в навчанні студентів, про науково-дослідні роботі викладачів і лаборантів, презентували продукти, виготовлені студентами для здорового харчування, та провели дегустацію своєї продукції. Пархоменко Віолетта Олександрівна, студентка гр. 11 ГРС  з гордістю презентувала французькою мовою навчальне кафе-лабораторію і здивувала своїми знаннями і навичками в ресторанній справі.

Протягом двох тижнів у Мелітополі Веронік зробила для себе багато важливих відкриттів: конкурс «Міс і Містер ТДАТУ» зачарував гостю. Студенти ТДАТУ – найталановитіші артисти, вони прекрасно співають, танцюють і дивують своєю креативністю. Веронік вперше дізналася, що в світі є курячі яйця білого кольору, вперше побачила як розписують яйця та що таке українська паска. Ірина Іванівна Бандура старший викладач, к.с-г.н., відкрила секрети вирощування глив в мішках з соломою в своєму грибному підприємстві в селі Садове (Севастьянович). Кам’янa Могилa вразила гостю своїм походженням, як унікальний природній об’єкт, останець пісковику Сарматського моря.

Гостя познайомилась з містом, відвідала Мелітопольський міський краєзнавчий музей, Братське кладовище, Парк культури і відпочинку ім. Горького, Чоловічий монастир Святого Сави, Собор Олександра Невського.

Подаровані їй українські вишиванки та сувеніри будуть нагадувати Мелітополь і ТДАТУ та його теплий привітний прийом.

За матеріалами: М.С. Виноградова, старший викладач кафедри іноземних мов