IMG_6997Міжнародне співробітництво та інтеграція у галузі освіти є важливим елементом діяльності сучасного університету, оскільки реально сприяє підвищенню мобільності викладачів і студентів, самостійності студентів, рівня їх самоорганізації. Стає очевидним, що держава буде тим успішнішою, чим більше громадяни будуть здатні до спілкування зі світом. Однією з найважливіших форм є безпосередня співпраця між університетами України та закордонними установами, яка має різні форми, ступені взаємодії та спирається на давні традиції.

Саме тому 11 жовтня у Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного відбулося підписання Угоди про співробітництво між університетом та її надійним партнером федерацією «Обміни Франція-Україна» (FEFU). Під час підписання угоди було оговорено  результати цього партнерства та можливості його покращення, а саме: організація перебувань та стажувань українських студентів у Франції, а  французьких – в Україні, доступ до навчання студентів ТДАТУ в університетах Франції. Цього року французьку делегацію очолив президент Асоціації «Співробітництво Пуату Шарант-Україна», відповідальний за відносини з аграрними університетами та сільськогосподарські стажування студентів Філіп Жене.

Першу угоду про співпрацю було підписано у 2000-х роках, а перші студенти відвідали Францію у 2007 році. За 12 років було організовано 169 стажувань і поїздок для студентів і викладачів нашого університету.  Заходи співробітництва проводяться з метою надання можливості здобувачам вищої освіти підвищити рівень своєї підготовки у галузі сільського господарства; допомогти французьким підприємствам, які працюють у аграрному секторі у наборі спеціалістів. Студенти та викладачі зуміли протягом цих років адаптуватися до французького життя, як у професійному плані, так і в щоденному житті.

У 2019 році Федерація «Обміни Франція-Україна» прийняла 13 студентів: 6 студентів – на ознайомче стажування першого рівня, 2 студенти – на повторне стажування першого рівня, 5 студентів – на професійне стажування другого та другого повторного рівня. Ця успішна інтеграція є показником їх розвитку і покращує їх шанси знайти роботу в Україні після закінчення навчання.

За матеріалами: відділ міжнародних зв’язків