Угода ТДАТУ-FEFUОдним із найважливіших напрямків міжнародної діяльності закладу вищої освіти є міжнародне співробітництво, адже воно визначає його конкурентоспроможність та рівень інноваційного розвитку.Співробітники ТДАТУ активно  підтримують контакти з закордонними партнерами та працюють над створенням нових, сприяють інтернаціоналізації навчального процесу та інтеграції університету до європейської вищої освіти.

З 9 по 12 листопада у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного з офіційним візитом перебувала делегація Федерації Обмінів Франція-Україна (ФОФУ) у складі з трьох осіб: Філіпа Жене, президента Асоціації “Співробітництво Пуату Шарант-Україна”; відповідального за відносини з аграрними університетами та сільськогосподарські стажування студентів; Ролана Гарда та Паскаль Белавандер, керівників сільськогосподарських стажувань студентів, і перекладача Калерії Алейнікової.

Метою візиту було підписання чергової Угоди щодо продовження міжнародного співробітництва між ТДАТУ і ФОФУ, яке передбачає організацію стажувань у Франції для студентів, викладачів, наукових працівників ТДАТУ, а також перебування та стажування в Україні французьких студентів навчальних закладів-партнерів, представників установ, які приймають стажерів і представників Федерації «Обміни Франція-Україна» та будь-яких проектів, спрямованих на розвиток обмінів між Францією та Україною у галузі компетенції кожного з партнерів. Для французьких студентів і викладачів із закладів-партнерів є можливість ознайомитись з українським досвідом.

Представники французької делегації мали змістовну бесіду з ректором університету Кюрчевим Володимиром Миколайовичем та начальником відділу міжнародних зв’язків Єфіменко Людмилою Миколаївною. В рамках візиту відбулася презентація програми Федерації, конкурсна співбесіда зі студентами-кандидатами на літні стажування у 2020 році. Для гостей було організовано культурну програму: екскурсію на Кам’яну Могилу, прогулянку містом з відвідуванням цікавих місць, відвідування бібліотеки та читального залу університету, етнічної української виставки.

Згідно з програмою Федерації Обмінів Франція-Україна, студенти зможуть пройти  стажування трьох рівнів:

  • перший – лінгвістична практика або ознайомлення з суспільним і професійним життям у сім’ї фермера або в підприємствах сільськогосподарського профілю;
  • другий – лінгвістична практика або стажування поглибленого характеру в сільськогосподарському підприємстві або в підприємствах цього профілю;
  • третій – професійне стажування на підприємствах аграрного профілю, в галузі, що відповідає навчанню студента, яке може призвести до працевлаштування на франко-українському підприємстві.

Даний курс у сукупності повинен допомогти студентам-стажистам полегшити вступ до університетів та здобути освіту у вищих навчальних закладах Франції або до спеціалізованих інженерних шкіл після закінчення навчання в Україні, таких як, наприклад, Вища сільськогосподарська школа в Анжe, Політехнічний Інститут ЛяСаль Бове.

За результатами співбесіди французькою мовою на літні стажування 2020 року відібрано 10 студентів:

І рівень – Островерхов В., гр. 11ПУ, Обіход В., гр.21АІ, Власова Ю., гр.31ЕМ, Шевченко В., гр. 41 КН;

ІІ рівень – Гавязь С., гр.31ЕМ, Пшенична А., гр.31ЕМ, Корець К., гр. 31ОО, Пархоменко В., гр. 21ГРС;

ІІІ рівень – Дем’яненко І., гр. 42 АІ, Вовк І., гр. 11МБМК.

Побажаємо стажистам блискуче опанувати французьку мову, набути цінний досвід під час роботи з французькими партнерами, розширити світогляд та сфери їх інтересів, поглибити знання із вибраної спеціальності та підвищити їх професійний рівень!

                                        За матеріалами: Виноградова М.С., старший викладач кафедри іноземних мов