Із 2025 року в українських закладах вищої освіти буде впроваджена базова військова підготовка, яка буде обов’язковою для студентів чоловічої статті.

Відповідна норма передбачена законом щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Ця підготовка буде включена до навчальних планів вишів усіх форм власності, як окрема навчальна дисципліна.

Підготовка проводитиметься з метою здобуття студентами військово-облікової спеціальності, навичок і умінь, необхідних для виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

Студенти жіночої статі зможуть проходити базову загальновійськову підготовку добровільно.

Від проходження цієї підготовки у ЗВО всіх форм власності будуть звільнені студенти, які за станом здоров’я будуть визнані непридатними до військової служби.