В останні роки відбулись суттєві зміни в суспільно-економічному житті України. Зміна пріоритетів, перехід до ринкових відносин, виникнення ринку праці вимагають нової концепції профорієнтації як невід’ємної ланки системи відтворення трудових ресурсів.

Профорієнтаційна робота в системі освіти тісно пов’язана із модернізацією сучасної освіти і відповідає сучасним вимогам, а потреба в цьому нагальна, тому спеціалістам-освітянам необхідно об’єднуватись і шукати ефективних спільних шляхів. Педагоги загальноосвітньої ланки і вищої освіти повинні інтегрувати свої знання, зусилля і світоглядні орієнтири.

Успіх профорієнтаційної роботи залежить від установлених тісних контактів між школою та університетом, від поєднання роботи класного керівника і викладача університету.

Саме тому 30 жовтня 2018 року Таврійський державний агротехнологічний університет гостинно зустрічав гостей – начальників відділів освіти та директорів загальноосвітніх шкіл Кам’янсько-Дніпровського району.

Під час інформаційної частини заходу перед гостями виступили: ректор ТДАТУ, доктор технічних наук, професор Кюрчев В.М., проректор з НПР доцент Ломейко О.П., начальник відділу ПДП Циновська Т.Т., завідувач кафедри МСТТ д.т.н., професор Панченко А.І.

Ректор університету Кюрчев Володимир Миколайович розповів про університет, про досягнення ТДАТУ, нові спеціальності, про випускників, які прославляють університет своїми досягненнями.

Проректор з НПР Ломейко Олександр Петрович підкреслив важливість співпраці університету із загальноосвітніми школами та розповів про можливості, які надаються студентам під час навчання в університеті.

Докладно про університет, про особливості та переваги навчання, закордонні практики розповіла начальник відділу профорієнтаційної та довузівської підготовки Циновська Тетяна Томашівна.

Організатор зустрічі завідувач кафедри МСТТ доктор технічних наук, професор Панченко Анатолій Іванович наголосив на важливості таких зустрічей та подальшої співпраці.

Присутні на зустрічі студенти, випускники Водянської та Благовіщенської ЗОШ, Бондаренко Катерина, Басараб Іван та Клейменов Микола висловили щирі слова подяки своїм вчителям та розповіли про свої враження щодо навчання в університеті.

Під час екскурсії гості ознайомились з історією університету, з факультетами та спеціальностями, з матеріальною базою, а також відвідали навчальні аудиторії, лабораторії та комп’ютерні класи кафедр.

Зустріч завершилась обговоренням нагальних питань, які стоять перед середньою і вищою освітою, можливих напрямів їх вирішення, а також спільних дій щодо вирішення кадрової проблеми регіонів.