В останній день березня студентам 31 МК групи спеціальності «Маркетинг» факультету економіки та бізнесу ТДАТУ в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP випала нагода здійснити незабутню подорож на Херсонщину та відвідати два провідних виноробних підприємства України – Дім марочних коньяків «Таврія» та виноробне господарство князя П.М. Трубецького.

Обидва підприємства були  засновані у 1889 році, але кожне з них має свою унікальну історію та свій нелегкий шлях становлення та розвитку.

Виноробне господарство князя П.М. Трубецького розташоване на мальовничому березі Каховського водосховища. Сприятливий клімат, унікальна структура ґрунтів та кут їх схилу стали вирішальними факторами під час прийняття рішення князем Л.С. Голіциним про висадку перших кущів винограду в даній місцевості.

Сьогодні натуральні якісні вина Трубецького завоювали міжнародне визнання і зайняли свою нішу на українському ринку преміальних авторських теруарних українських вин. Дотримуючись принципу теруарності виноробне господарство князя П.М. Трубецького виробляє вина зі стовідсоткової натуральної сировини, отриманої з власних насаджень винограду. Контроль якості, що проводиться на всіх етапах виробництва вина, забезпечує високу якість кінцевого продукту.

Крім того, виноробне господарство князя П.М. Трубецького є унікальним об’єктом винного туризму в Україні. Висококомфортабельний гостинний комплекс, розташований у старовинній будівлі, приваблює велику кількість туристів не лише з України, але й з багатьох країн Європи. Створена атмосфера захоплює та огортає духом тих часів.

У підприємстві «Дім марочних коньяків «Таврія» вирощується 30 сортів винограду, саджанці елітних сортів яких були завезені із Франції. Посадка винограду здійснюється за євростандартом, у підприємстві діє власний розплідник. Загальна площа виноградників складає 1300 га.

Потужність ДМК «Таврія» – близько 17 тисяч тонн переробки винограду за сезон. Потужність заводу по лініях розливу складає 1 634 556 декалітрів вина і коньяків в рік. Обсяг продукції, що випускається, тобто  марочних і ординарних коньяків, на сьогоднішній день становить 692 455 декалітрів на рік.

Основою ефективного функціонування даних переробних підприємств є, безумовно, сприятливі кліматичні умови – виноградники підприємств знаходяться на одній географічній широті зі знаменитою провінцією Шаранта (Франція), батьківщиною коньяку. А висококваліфіковані кадри – винороби підприємств – забезпечують продуктивне їх використання.

Екскурсія видалася дуже корисною з точки зору практичної складової підготовки майбутніх фахівців з маркетингу.

Анастасія Крутікова, студента 31МК групи