3 листопада у ТДАТУ було проведено щорічну інтелектуально-розважальну гру «Хімічний брейн-ринг» в рамках «Тижня хімії у ТДАТУ».

У цьому році організатори заходу – кафедра хімії та біотехнологій (завідувач доц. Колесніков М.О.) – обрали тематикою гри цікаву хімію рослин, рослинних продуктів, грунтів, добрив.

Хімічний брейн-ринг було проведено за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). До гри були запрошені учні шкіл міста, та студенти ТДАТУ.

У заході взяли участь Мелітопольські ЗОШ №1, №4, №6, №7, №8, №15, №20, №23, УВК №16, гімназії №5, №9, №19, ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ», факультет агротехнологій та екології ТДАТУ. Всього у грі взяли участь 32 учні шкіл та студенти з чотирьох команд (Агрономії, Екології, Харчових технологій та Цивільної безпеки).

З вступними словами до присутніх звернулася начальник центру профорієнтації та довузівської підготовки Кушнарьова Т.Т.

У запеклій боротьбі команди намагалися довести, що саме вони є найсильнішим у знаннях з хімії. У залі вирували емоцій та гравці намагалися якнайшвидше знайти відповіді на непрості запитання ведучої брейн-рингу, студентки ІІІ курсу, голови наукового сектору факультету АТЕ Корольової Наталії. Гравцям були представлені питання, вікторини, фото та відео загадки, пов’язані з цікавою хімією рослин і не тільки. Запрошені вчителі шкіл міста визначили найбільш цікаві на їх погляд питання, підготовані викладачами кафедри хімії та біотехнологій.

Слідкували за порядком та дотриманням правил шановне журі, яке представляли керівник центру довузівської підготовки та профорієнтації  Кушнарьова Т.Т., декан факультету АТЕ, доц, к.с.-г.н. Іванова І.Є., завідувач кафедри хімії та біотехнологій, доц, к.с.-г.н. Колесніков М.О., заступник декана з виховної роботи Шлеїна Л.І., голова студкому факультету Бєлий Є.

У ході гри учасники команд продемонстрували чудові знання хімії, кмітливість, отримали гарний настрій та задоволення. Після зіграних 4-х турів журі визначило переможців. Так, в результаті чесного змагання перше місце посіла команда Екології, друге почесне місце зайняла команда Агрономії, а третє місце розділили команди Харчових технологій та Цивільної безпеки.

Після гри на кафедрі хімії та біотехнологій відбулася зустріч викладачів кафедри та вчителів хімії шкіл міста, де у неформальній обстановці були обговорені питання подальшого співробітництва та шляхи популяризації дисциплін природничого циклу.

Усі гравці нагороджені грамотами та отримали цінні призи від проекту UHBDP. А всі гравці команди переможців отримали флеш-накопичувачі.

Колектив кафедри хімії та біотехнологій висловлює глибоку вдячність вчителям хімії (Конопацькій В.В., Фроловій Л.О., Донець Т.А., Черкасовій Л.В., Голіковій С.П., Дрізік Г.В., Григоренко Я.В., Китляр Ж.І., Корнєвій А.Д., Матвієнко О.В., Чебирюк О.М.), які підготували учнів, підтримували своїх вихованців та мали можливість бути присутніми на святі. Особлива подяка методисту управління освіти Мелітопольської міської ради Савченко І.М. та директору ІКЦ «Агро-Таврія» Подшивалову Г.В. за допомогу в організації даного заходу.

Сподіваємося, що присутні отримали справжню насолоду від гри. Віримо, що учні використають свої знання в подальшому навчанні, а наш університет стане для них тим закладом, де можна в майбутньому отримати справжню професію, стати фахівцем своєї справи та гідним громадянином країни.

ТДАТУ – це твоє гідне майбутнє!

Кафедра хімії та біотехнологій