15 листопада 2021 року відбулась «гостьова лекція» керівника представництва компанії «Шауер» в Україні Віктора Андрійченко для здобувачів вищої освіти зі спеціальності 208 – «Агроінженерія», яку було проведено у змішаному форматі. Захід організовано в розрізі тематики навчальної дисциплін «Машини, обладнання та їх використання в тваринництві», ведучий викладач доцент Радміла Скляр.

Австрійська компанія «Шауер» відома у світі своїми системними рішеннями для годівлі та утримання свиней, а також іншими технологічними рішеннями для тваринництва і рибництва. Вона вже 12 років займає передові позиції на ринку України. За ці роки працівники компанії поставили на українські свиноферми всю основну лінійку продукції «Шауер», серед яких і навчально-практичний центр ТДАТУ ПРАТ «Племзавод «Степной».

З вступним словом до слухачів звернувся в.о. завідувача кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК» професор Олександр Скляр, в якому він представив «гостьового лектора» Віктора Андрійченко та розповів про основні здобутки цієї фірми в агропромисловому комплексі України.

Пан Віктор на початку свого виступу коротко зупинився на історії заснування підприємства та розвитку компанії в нашій країні. Лекція складалася з двох частин: «Комп’ютеризовані системи годівлі поросних свиноматок в групах» та «Система годівлі поросят до відлучення». Лектор детально зупинився на особливостях застосування системи групового утримання і годівлі Compident – ефективної для годівлі поросних свиноматок, відповідно до потреби. Вона допомагає підтримувати кожну тварину в оптимальній кондиції, що позитивно впливає на здоров’я свиноматки та підвищує кількість опоросів протягом її життя.

Система кашоподібної годівлі Spotmix уже понад 30 років є технологічним лідером серед систем годівлі свиней. За цією системою корм потрапляє в індивідуальну або групову годівницю за окремим рецептом і певної консистенції. Отримуючи щодня кілька разів свіжу порцію кашоподібного корму, поросята не відстають у рості після відлучення, поліпшується конверсія корму, а добові прирости зростають до 10% порівняно з традиційною сухою годівлею. Для підгодівлі підсисних поросят у компанії «Шауер» є система Babyfeed, яка дає змогу підгодовувати підігрітим рідким замінником молока чи престартером поросят у боксі опоросу ще до їх відлучення й таким чином відмовитися від свиноматок-мачух. У результаті маса поросят під час відлучення та їхня кількість збільшуються на 10–13%; свиноматка менше виснажується та швидше набирає необхідну кондицію після відлучення поросят.

Більш ніж 50 слухачів 4-го та 3С курсів механіко-технологічного факультету мали можливість ознайомитись з сучасними технологіями від фірми «Шауер». Наприкінці заходу присутні в онлайн та офлайн аудиторіях задали питання і отримали вичерпні відповіді від пана Віктора.

Захід був змістовним, пізнавальним та корисним як для здобувачів вищої освіти, так і викладачів кафедри. З Віктором Андрійченко досягнута домовленість про подальшу співпрацю з компанією «Шауер».

Радміла Скляр,
доцент кафедри ТСС АПК