Напередодні ювілейного 70-річчя ВСП “Новокаховський фаховий коледж  ТДАТУ”  у коледжі проходять  ювілейні заходи. Один з таких – зустріч з випускниками.

12 жовтня 2023 року відбулась зустріч з випускниками-землевпорядниками різних років  під гаслом «У юність зворотний зв’язок». Ця зустріч була організовано і проведено на платформі zoom і це була наша перша зустріч з випускниками в такому форматі. Коледж завжди підтримує зв’язок з випускниками й на сьогодні соціальні мережі, куди відправляли запрошення подарувало яскраву зустріч.

Випускників провели відео-стежками навчального закладу: від холу до бібліотеки, від кабінету «Земельного проєктування» до лабораторії «Фотограмметрія», завітали до спортивного залу та буфету.

Яскраві спогади викликали навчальні геодезичні практики, свята «Нові імена», «Козацькі розваги», подорожі в Асканію Нова, Умань, Полтаву та на підприємства – Херсонгеоінформ.

Напередодні ювілею, коледж отримує багато привітань з ювілеєм від випускників навчального закладу і нинішніх студентів.

З історії ВСП “Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ”

Навчальний заклад був заснований у 1953 році в місті Херсоні згідно з наказом Кабінету Міністрів СРСР, як технікум механізації сільського господарства. Завдяки зусиллям та ентузіазму його першого директора Зінченка Миколи Миколайовича та його однодумців, була створена одна з кращих на той час у СРСР матеріально-технічна база коледжу, а також міцний та згуртований педагогічний колектив.

У 1957 році після об’єднання з Херсонським технікумом бухгалтерського обліку, навчальний заклад був переведений у Нову Каховку і перейменований в Новокаховський технікум гідромеліорації, механізації та електрифікації сільського господарства.

1961 рік відкрив новий етап в житті технікуму. Це були перші 120 студентів-кубинців з республіки Куба., з яких почалось навчання студентів-іноземців.

За період до 1992 р. технікум підготував 1480 спеціалістів з 42 країн Азії, Африки та Латинської Америки, багато з яких й понині працюють провідними спеціалістами на підприємствах та в міністерствах своїх країн.

Технікум був у числі кращих не тільки на Україні, його знали в СРСР та за кордоном. Для обміну досвідом студенти 3 та 4 курсів з Чехословаччини і Угорщини приїздили на практику в Новокаховський технікум, а студенти технікуму їздили до них.

У 1993 році навчальний заклад одержав новий статус – Агротехнічного коледжу.

З 2005 року Новокаховський агротехнічний коледж увійшов до структури Таврійського державного агротехнологічного університету, змінивши назву на ВСП “Новокаховський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету” а сьогодні – ВСП “Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету”.

З початком широкомасштабної агресії рф 24.02.2022 року і введення воєнного стану, відповідно до наказу МОН України № 387 від 26.04.2022 р. ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» тимчасово переміщений до міста Кропивницький на базу Кропивницького фахового аграрного коледжу та продовжує освітній процес, відповідно до стандартів фахової передвищої освіти України!

Педагогічний колектив, студенти коледжу, не зважаючи на жорсткі виклики війни, живе, працює і проводять освітній процес у коледжі, вірять в деокупацію рідного міста.

Все буде Україна! Віримо в Перемогу!