15 квітня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, під головуванням голови профкому Миколи Андрущенка, відбулась конференція трудового колективу. До конференц-зали були запрошені керівництво Університету, члени вченої ради та ректорату. Вони брали участь у конференції з дотримуванням карантинних вимог. Інші делегати брали участь в режимі онлайн на платформі ZOOM.

У порядку денному значилися два питання:

1. Про погодження змін до Статуту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.
2. Різне.

По першому питанню доповідав перший проректор ТДАТУ Олександр Скляр. Він повідомив, що на виконання розпорядження Міністерства освіти і науки щодо Статутів закладів вищої освіти України, університети повинні привести, свої Статути у відповідність до Закону України «Про вищу освіту» з урахуванням усіх змін, що внесені останнім часом.

Діючий Статут ТДАТУ був затверджений наказом Міністерства 10 червня 2019 року, з того часу у законі «Про вищу освіту» було внесено ряд змін. Вони стосуються удосконалення освітньої діяльності, проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань, продовження строку підготовки кандидатів та докторів наук, регламенту мови освітнього процесу. Також змінилися умови вступу до закладів вищої освіти та процедура обрання керівника ЗВО. Торкнулися зміни і функціонування Регіонального університетського центру.

Олександр Григорович детально пояснив процедуру обрання керівника ЗВО. Тепер, якщо у виборах беруть участь два чи більше кандидатів, які за результатами голосування не набирають більше 50 відсотків голосів, на 7 день відбувається другий тур виборів. За його результатами, кандидат, якого підтримали більше 50 відсотків з тих, хто взяв участь у голосуванні, вважається обраним.

Ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев наголосив, що зміна у процедурі обрання керівника ЗВО є позитивною, адже, останні два роки декілька відомих в Україні університетів так і не змогли обрати керівника.

У результаті, делегати Конференції трудового колективу одноголосно підтримали зміни у Статуті, які будуть подані до затвердження у Міністерство освіти і науки України.

Проведення даного заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого ТДАТУ в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Університету та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Редакційно-видавничий відділ