Улюблені нами продукти можуть стати ще кориснішими, якщо їх правильно приготувати. Студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного розробляють інноваційні рецепти страв, які завдяки корисним речовинам, виходять легкими і низькокалорійними.

Про технологію виробництва унікальної лінійки продуктів, яка стала результатом досліджень студентів кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи, розповіла декан факультету агротехнології та екології Ірина Іванова та зав. кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Олеся Прісс.

– «Наприклад, у рамках наукових гуртків, студенти разом з викладачами, розробляють рецептури пряно-ароматичних сиропів, до складу яких входять екстракти рослин, інвертний цукор. Склад запропонованих пряно-ароматичних сиропів активізує обмін речовин, що допомагає знижувати вагу. Так само, колективом викладачів і студентів розробляються заморожені концентрати з натуральними наповнювачами з підвищеною біологічною цінністю. Наприклад, малина + імбир, апельсин + м’ята, також наповнювачами виступають плоди журавлини і кизилу. Такі заморожені суміші не тільки сприяють розщепленню жирів, а й підвищують імунітет, що дуже важливо у зимовий період», – констатує завідувачка кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Олеся Прісс.

Також в арсеналі розробок: цукати з черешні і вишні з корегованим смакоароматичним складом. За словами Ірини Іванової, вони повністю натурального походження, і за якістю перевершують продукцію, що представлена у магазинах сьогодні.

– «Цукати, які зараз продаються на ринку України, вони як правило, мають освітлений колір, освітлення відбувається за рахунок обробки спеціальними хімічними речовинами. Наші цукати не піддаються хімічній обробці, екологічно чисті, без додавання хімічних реагентів, їх можна запропонувати до раціону харчування дітей і вживати при дієтичному харчуванні. Крім того, тим хто стежить за балансом поживних речовин в організмі, здоровим харчуванням і прагне до втрати зайвої ваги, цукати ми пропонуємо використовувати замість цукерок, як їх замінник. Якщо пряно-ароматичні сиропи і заморожені концентрати можуть використовувати як рідина у боксах, то цукати можуть вживатися як елементи десерту. Крім того, як елементи десерту, ми можемо запропонувати зефір, пастилу з пониженим вмістом цукру. Рецептура продуктів повністю розроблена в рамках наукових гуртків викладачами і студентами», – розповідає Ірина Іванова.

Також в одній з наукових робіт представлена унікальна рецептура варення з вишні і черешні з замінником цукру.

– «Зараз на стадії завершення знаходиться реферат, де нами будуть запропоновані зразки продуктів переробки з пониженим вмістом цукру. За рахунок використання природного цукрозамінника стевії. Сьогодні вже відпрацьовані концентрації стевії, що дозволяють отримати гармонійний смак варення, джему, конфітюру з низьким вмістом калорій. Для гармонізації смаку продукції, так само, нами знайдений ряд додаткових природних компонентів і відпрацьовані їх концентрації. Результатом нашої роботи буде лінійка продуктів з мінімальним вмістом калорій з гармонійним, а іноді і екзотичних смаком. Це також дозволить жінкам та дівчатам знижувати вагу. Унікальність ще в тому, що вся плодова продукція, яка розробляється і переробляється у лабораторії харчування факультету агротехнологій і екології, вирощується на науково-виробничому полігоні Університету. Наші агрономи і садівники використовують технології вирощування плодових культур, завдяки яким ми отримуємо високий і якісний урожай. Крім того, на науково-виробничому полігоні Університету приділяється увага і еколого-біологічному рослинництву, – підсумувала Ірина Іванова.

Редакційно-видавничий відділ