Науково-методичний центр презентує щорічний Збірник науково-методичних праць «Удосконалення освітньо-виховного процесу в закладі вищої освіти», до якого увійшли найкращі доробки викладачів університету з питань удосконалення освітньо-виховного процесу.

Сьогодні у суспільстві створена взаємозалежність між якісним рівнем фахової кваліфікації викладацького корпусу ЗВО → якістю підготовки здобувача вищої освіти до входження його у професійне життя. Ці рівні взаємозалежні між собою у досягненні кінцевого результату.

Ключовим фактором у цьому ланцюжку є професіоналізм науково-педагогічного персоналу університету, який визначається низкою вимог нової епохи до постаті викладача – інтелектуально-інформаційної.

У цьому контексті необхідними характеристиками науково-педагогічних працівників стають:

• професійна компетентність на рівні європейських і світових стандартів,
  • мобільність,
  • конкурентоспроможність,
  • творчість і відповідальність,
  • гнучке, незалежне і критичне мислення,
  • володіння іноземними мовами,
  • сучасними інформаційними технологіями,
  • здатність до діяльності в умовах невизначеності та змін,
  • орієнтованість на ефективну самоосвіту і самовдосконалення впродовж життя.

Викладачі університету постійно працюють над вирішенням цих питань та самовдосконаленням і найбільш цікаві здобутки з цього напряму доповідаються на методичних конференціях і публікуються у науково-методичному збірнику ТДАТУ.

Результати науково-методичного пошуку НПП в зазначеному напрямі дозволяють представити певний досвід організації освітнього процесу, що підвищує його ефективність і створює необхідні умови для управління якістю підготовки здобувачів вищої освіти.

Наталя Болтянська,
начальник Науково-методичного центру