Ще до початку повномасштабної війни викладачі циклової комісії фундаментальних та загальнотехнічних дисциплін ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» разом зі студентами долучилися до ознайомлення та відновлення «Кам’яних вишиванок» у місті.

Валентина Дунда та Галина Гудкова провели виховну годину «Два Довженка», якій передувала велика дослідницька робота. Валентина дуже багато часу приділяла реставраційній роботі на об’єктах культурної спадщини. Зараз Валентина Дунда тимчасово мешкає в Чернівцях, де продовжує брати активну участь в популяризації «Кам’яних вишиванок». Коли в Чернівцях проходив майстер-клас під керівництвом Тетяни та Єлизавети Євсеєвих до нього доєдналася Валентина.

Викладачі Наталія Шаруділова та Вікторія Політицька до початку війни також популяризували ці витвори мистецтва, займалися краєзнавчою роботою. Зараз вони тимчасово мешкають у Києві.

14 травня 2023 р. у межах історичного фестивалю LEGIO Historica в столиці відбувся майстер-клас зі створення елементів «Кам’яних вишиванок» за авторською методикою художника Григорія Довженка, який проводили Тетяна та Єлизавета Євсеєви. Захід відвідали та взяли активну участь викладачі Наталія Шаруділова та Вікторія Політицька. Єлизавета розповіла присутнім про історію міста та виникнення вишиванок, презентувала багато світлин з історії міста та саме «Кам’яних вишиванок». Тетяна розповіла про технологію створення цих витворів мистецтва, що є винаходом саме Григорія Довженка.

На даному заході була присутня онучка майстра. Далі всі охочі змогли або вирізьбити орнамент, або розфарбувати вже готову заготовку. Все це супроводжувалося спогадами про мирне життя та обговоренням планів на майбутнє. Можна було придбати частинки орнаменту, шеврони для згадки про місто.