Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного понад 10 років, окрім теоретичних знань, особливу увагу приділяє практичній підготовці здобувачів вищої освіти.

Тому, з метою посилення практичної підготовки студентів ще з 2011 року у ТДАТУ ліцензували і почали впроваджуватися в освітній процес робітничі професії, зокрема електромонтер, токар, електрогазозварник, водій, тракторист-машиніст, оператор верстатів ЧПК тощо. Нещодавно до цього переліку додалася ще одна – бджоляр.

5 жовтня за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID), з метою перейняти досвід щодо розвитку бджільництва, в рамках навчальної поїздки «Розробка та впровадження у навчальний процес короткотермінових курсів для бджолярів», до ТДАТУ прибули представники закладів освіти з інших областей України. Серед них: представники Луганського національного аграрного університету (м. Слов’янськ), ВСП «Старобільський фаховий коледж ЛНАУ», ВСП «Донецький» фаховий коледж ЛНАУ» та Марківського професійного аграрного ліцею.

На початку до учасників зустрічі звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Ломейко. Він ознайомив гостей зі структурою Таврійського ДАТУ та основними напрямами роботи в освітній діяльності.

Починаючи з 2016 року, завдяки співпраці ТДАТУ з «Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва», який фінансується Урядом Канади, науковці університету всерйоз взялися за розвиток бджільництва у Запорізькому регіоні. Слід відзначити, що за підтримки українсько-канадського проекту на базі університету було проведено понад 12 семінарів та 3 науково-практичні конференції для бджолярів не тільки Запорізької області, а й усієї України. Благо, сьогодні для розвитку бджільництва як індустрії є всі умови: благодатний клімат, науковий потенціал, підготовка бджолярів, а з недавнього часу з’явилася і фінансова підтримка Програми малих грантів Глобального екологічного фонду для України.

На початку 2018 року в ТДАТУ була ліцензована навчальна програма підготовки пасічників, що дає можливість всім бажаючим, як студентам, так і жителям області отримати робітничу професію «Бджоляр». Слухачі курсів вивчають не тальки теорію бджільництва, а й отримують практичні навички роботи на власній пасіці.

Пасіка ТДАТУ була створена навесні 2020 року і налічує 70 вуликів, в яких утримуються 50 бджолосімей. Пасіка була повністю забезпечена усім необхідними пристроями і інструментами завдяки реалізацію гранту «Зміцнення матеріально-технічного забезпечення ЗВО для розвитку практичних навичок студентів». Відтепер студенти ТДАТУ не тільки засвоюють технологію виробництва меду, а й вивчають матковиводну справу, що є дуже важливим в бджільництві.

Учасники стаді-туру обговорили подальші кроки щодо співпраці з відкриття робітничої професії «Бджоляр» у закладах освіти Луганщини, а також відвідали демонстраційну пасіку Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Редакційно-видавничий відділ