У Мелітополі відбувся Міжнародний турнір Богатирських ігор «Силачі старої школи», який проходив на базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Учасниками змагань стали богатирі з Грузії, Литви та України.

Участь у Богатирських іграх взяли десять спортсменів. Вони змагалися у трьох вагових категоріях:  до 90 кілограмів, до 105 кілограмів та понад 105 кілограмів.  Перед початком змагань силачів із закордону та України привітав ректор Таврійського ДАТУ Володимир Кюрчев.

–  Сьогодні, подивившись на цих прекрасних спортсменів, кожен може долучитися до серйозної чоловічої справи. Вони показали, що просто живуть цим видом спорту. Всім учасникам змагань бажаю проявити себе на повну, звернувся до учасників турніру Володимир Кюрчев.

Силові вправи, які виконували учасники змагань, були досить не класичними. Головна відмінність  від традиційних богатирських вправ, це використання особливої техніки підйому знарядь, яка виникла на початку 19-го сторіччя. Такою технікою користувались силачі під час виконання циркових номерів, аби здивувати публіку.

За результатами змагань у ваговій категорії до 105 кг призові місця розподілилися наступним чином: 3 місце – Едгарас Стасюкявичус U105 (Литва, Вільнюс), 2 місце: Valiko Pipia U105 (Грузия, Тбілісі), 1- місце здобув зав. кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ Валерій Газаєв.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ “Агро Таврія”