Українські студенти звернулися до Верховної Ради у пошуках свободи та самоврядування. Народна депутатка, член Наглядової ради ТДАТУ Юлія Гришина, прокоментувала «студентський» законопроєкт.

«Студенти допомогли парламентарям напрацювати новий законопроєкт, що посилює їхнє право на самореалізацію. Це законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо розширення прав органів студентського самоврядування та забезпечення прав здобувачів вищої освіти”.

Він дає студентам більше незалежності і захист від таких ситуацій, як, наприклад, необ’єктивність оцінювання через упередженість викладача, несправедливі наслідки для студентів після участі в акціях протесту та мітингах, відрахування через упередженість, безпідставні відмови у наданні академвідпусток. Усі важливі рішення про студентів будуть ухвалюватися зі студентами.

Для цього закон збільшує представництво здобувачів вищої освіти у всіх робочих органах вищої освіти, де піднімаються ключові для студентів питання. Це вчені ради, робочі групи з окремих питань тощо. Це робиться, щоб голос студентів був почутий, і як результат — у країні сформувалася проактивна студентська спільнота»,- акцентувала Юлія Гришина.