14-15 лютого 2018 р. в м. Запоріжжя в рамках 17-ї Агропромислової спеціалізованої виставки «АгроТехСервіс-2018» відбулася ІІ Науково-практична конференція «Садівництво та ягідництво: від проектування до врожаю», організатором якої виступила Асоціація «УКРСАДПРОМ».

Конференція зібрала біля сотні представників садівничих господарств, розсадників, фінансових установ, наукових та освітніх установ. Під час роботи заходу були розглянуті питання присвячені сучасному стану розсадництва, проектуванню та  створенню насаджень та систем зрошення, сучасним технологіям живлення та захисту садів, сучасній техніці в садах і ягідниках, технології зберігання плодів та ягід, фінансовим інструментам.

Конференцію відвідала представницька делегація кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії Таврійського державного агротехнологічного університету (завідувач кафедри, доц. Колесніков М.О., доц. Алексеева О.М., ас., м.н.с. Бондаренко П.Г., ст. викл. Пащенко Ю.П.). Також, в рамках конференції була здійснена екскурсія до розсадника плодових дерев та декоративних культур «Високогірне» в Запорізькому районі.

Завідувач кафедри ПОВБХ, к.с.-г.н., доцент Колесніков М.О. виступив з доповіддю на тему «Підготовка кадрів для галузі садівництва в ТДАТУ». В ході доповіді був наданий аналіз стану садівництва на півдні України, підкреслена необхідність підготовки висококваліфікованих кадрів для галузі, окреслені сучасні тенденції щодо практичної підготовки студентів та розкрита суть дуальної освіти, як нової форми якісної практичної підготовки з можливістю реального отримання робочого місця за фахом. Зазначена доповідь викликала реальну зацікавленість у агровиробників та підняла низку проблемних питань щодо підготовки фахівців в галузі садівництва.

Співробітники кафедри заручилися підтримкою аграріїв та представників громадської асоціації «Укрсадпром» в питаннях підготовки майбутніх фахівців за спеціальністю «Садівництво та виноградарство» в ТДАТУ.

Дякуємо асоціації «Укрсадпром» в особі заступника голови, к.с.г.н. Матвійця О.Г. за надану можливість прийняти участь у заході.

Інформацію підготував

доц. Колесніков М.О.