На сьогодні, фінансова інклюзія залишається одним із основних напрямів «Стратегії розвитку фінансового сектору 2025».

Національний банк України ставить собі за мету підвищення рівня фінансової грамотності населення шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів для різних цільових аудиторій на рівні Національного банку України, Міністерства освіти і науки України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондових ринків. Кафедра фінансів, банківської справи та страхування Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного вже 4 рік поспіль приймає активну участь у проведенні просвітницької кампанії серед школярів та молоді Мелітополі.

У 2021 році традиційний Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week) проходив під гаслом «Бережіть себе, бережіть свої гроші!». Просвітницька кампанія тривала протягом двох тижнів. 15-21 березня у заходах брали участь школярі та 22-28 березня – здобувачі вищої освіти.

16 та 19 березня 2021 року доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Інною Якушевою разом з доцентом кафедри підприємництва, торгівлі і біржової діяльності Вітою Тебенко проведено тематичні бесіди у Мелітопольському ліцеї №5. Школярам був презентований матеріал щодо бізнесу та фінансової обізнаності, важливості управління особистими фінансами, правилами заощадження та інвестування грошей. Зустріч з учнями носила характер діалогу та торкалася багатьох актуальних для молоді питань: як важливо сьогодні орієнтуватися у видах фінансових послуг та продуктів, як зменшити ризики в бізнесі та примножити свої доходи, як запобігти шахрайству.

Global Money Week для здобувачів вищої освіти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» виявився дуже цікавим й насиченим. Щодня відбувались події, що безумовно підвищували рівень фінансової грамотності та культури сучасної молоді.

22 березня 2021 року здобувачі разом з викладачами розпочали дослідження з метою оцінки рівня впровадження фінансових послуг серед населення. Було розроблено анкету, питання якої переважно стосувались досвіду користування фінансовими послугами. Результати анкетування будуть використані для того, щоб у подальшому підвищити рівень фінансової інклюзії населення регіону. За результатами опитування, що відбувалось протягом тижня 22-28 березня маємо 330 відповідей респондентів.

23 березня 2021 року здобувачами 3 курсу та викладачами кафедри було проведено захід на тему: «Фінансова інклюзія – необхідна передумова розвитку фінансового ринку в Україні», у якому здобувачі брали активну участь в обговоренні питань щодо заощаджень грошей, їх планування та раціональності використання. Обговорювалася тема фінансової інклюзії не лише в Україні, а й у країнах Європи, Азії та Америки.

24 березня 2021 року здобувачі другого та третього курсів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» відвідали Мелітопольський міський краєзнавчий музей, де зберігається велика колекція грошей, які в різні часи використовувались в нашому регіоні. Майбутні фінансисти дізналися багато цікавого про грошовий обіг за часів давньогрецьких міст-держав, Київської Русі, Золотої Орди, Російської Імперії, Української Народної Республіки та Української Держави (1917-2021 рр.), Радянського Союзу, сучасної України.

24 березня 2021 року здобувачі вищої освіти 3 курсу вирішували завдання Квесту на знання фінансових продуктів та послуг ПАТ КБ “Приватбанк”, оцінювали рівень особистої діджиталізації та фінансової грамотності. Висловлюємо подяку Романюк Наталії – керівнику відділу трудових ресурсів ЗУ ПАТ КБ Приватбанк за надані матеріали для проведення гри!

26 березня відбулась Екскурсія до відділення ПАТ КБ Приватбанк, під час якої здобувачі вищої освіти дізнавались про обов’язки працівників банку, порядок організації роботи відділення, правила обслуговування, заробітну плату. Декому пощастило, навіть, поспілкуватись з клієнтами!

У рамках Всесвітнього просвітницького заходу «Global Money Week 2021» на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування започатковано створення галереї «Видатні фінансисти сучасності». З іменами видатних людей пов’язані відомі фінансові інструменти, ефективні стратегії формування та управління інвестиційним портфелем, інноваційні підходи забезпечення персонального добробуту та фінансової безпеки. У галереї представлені фахівці з різних сфер: державних фінансів, бізнес-фінансів та фінансового ринку, що обумовлено багатогранністю фінансової думки та її тісним зв’язком із розвитком кожної ланки економіки.

До Всесвітнього тижня грошей приєдналась й наукова бібліотека ТДАТУ та презентувала виставку книжок з фінансової тематики, уважно прочитавши які можна досягти успіху в бізнесі. Долучились до цієї акції і студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Крім заходів, що проводились у ТДАТУ, викладачі та здобувачі вищої освіти долучились й до вебінарів, ініційованих Національним банком України. Так, 22 березня приймали участь у вебінарі, присвяченому 30-річчю Національного банку України! Отримали значну кількість цікавої, необхідної інформації для саморозвитку, підвищення професійного рівня, оволодіння компетентностями майбутніх фахівців у галузі фінансів. Ознайомились з основними напрямками стратегічного розвитку Національного банку України – лідера фінансової екосистеми, який ставить собі за мету фінансову стабільність, економічний розвиток та цінову стабільність з фокусуванням на користувачів фінансових послуг.

26 березня обговорювали дуже важливу тему – «Стрес-тест особистих фінансів або Як забезпечити фінансову стійкість в умовах невизначеності». Розглянули структуру доходів та витрат українців; розрахували відсоток заощаджень у структурі витрат. Вивчили грошові типи особистості від Заощаджувача до Пофігіста; складові особистого капіталу; методи мінімізації особистих фінансових ресурсів.

Колектив кафедри «Фінанси, банківська справа та страхування» висловлює подяку усім учасникам просвітницьких заходів. Сподіваємось, що отримані знання будуть корисними під час формування фінансової культури сучасної молоді! Бережіть себе, бережіть свої гроші!

Кафедра фінансів,
банківської справи та страхування