Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці професіонал будь-якого рівня і спеціалізації повинен постійно покращувати свої теоретичні знання, набувати і шліфувати вже отримані навички. Ринок праці диктує жорсткі вимоги до цієї дійсності.

Людські ресурси, як відомо, – основа економіки. І чим грамотніше і професійніше фахівці, тим ефективніше виробництво, тим якісніше працює вся організаційна структура. Виробництво не стоїть на місці, воно росте, розвивається, змінюється, в зв’язку з цим виникає необхідність професійно зростати персоналу підприємства.
Курси підвищення кваліфікації – оптимальне рішення проблеми. На сьогоднішній день це досить актуально, людина може не

тільки підвищити свій професійний рівень, а й придбати якісно нові знання в іншій сфері діяльності, реалізувавши свій потенціал. Послугами курсів підвищення кваліфікації можуть скористатися люди будь-яких професій: менеджери, педагогічні та медичні працівники, співробітники сфери послуг, різні робочі. Саме навчання стає основним фактором, який в подальшому дозволить співробітнику отримати спеціальні знання та навички.

На базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного в листопаді 2020 року були організовані курси підвищення кваліфікації для співробітників приватного акціонерного товариства «Племзавод «Степной» Запорізької області. На кафедрі ТСС АПК слухачами курсів були головний інженер П.Макаренко, начальник машинного двору О.Терпимов, начальник автогаража О.Калінін. Під керівництвом співробітників кафедри вони пройшли навчання за такими напрямами:

• «Огляд сучасних технологій відновлення деталей» – доц. Андрій Смєлов;
• «Критерії ефективності проведення технічного сервісу» – доц. Олександр Шокарев;
• «Моделювання оптимального складу машино-тракторного парку господарства який планується обслуговувати» –доц. Олександр Шокарев;
• «Вибір універсальних засобів вимірювання при ремонті машин» – доц. Валерія Паніна.

Пройшовши курси підвищення кваліфікації, цінність людини як професіонала зростає: вона може не тільки знаходитися в курсі сучасних розробок, а й претендувати на підвищення по кар’єрних сходах.

Валерія Паніна,
доцент кафедри ТСС АПК